Mali Müşavir Maaşları 2019 Yılında Ne Kadar - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Aralık 24, 2015

Mali Müşavir Maaşları 2019 Yılında Ne Kadar

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan mali müşavir maaşları ne kadar sorusunun cevabı ve mali müşavir 2019 yılında ne kadar kazandığıyla ilgili bilgiler yazıda.

Günümüzün gözde mesleklerinden olan mali müşavirlik, İktisadi ve İdari Bilimler mezunlarının olabileceği güzel mesleklerdendir. Mali müşavirlik hakkında en çok merak edilen konuların başında ise bu mesleği yapanların ne kadar kazandıkları geliyor. Eğer sizlerde bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve ileride bu mesleği yapmak istiyorsanız doğal olarak ne kadar para kazandıklarını da bilmeniz gerekmektedir. Bizde bu mesleği yapanların ortalama olarak kazandıkları maaş hakkında bir yazı hazırladık.

Mali Müşavir maaşları

Mali Müşavir Maaşı

Öncelikle şunu belirtelim. Yeminli mali müşavir ve mali müşavir birbirinden farklıdır. Yeminli mali müşavirler, mali müşavirlerden çok daha kıdemli olması dolayısıyla aldıkları ücretler de daha fazladır. 
Mali müşavirlerin kazançları maaş olarak değil mükelleflerinden almış olduğu aylık ücretleri olduğu için bir mali müşavirin net maaşı kesin olarak bir rakam veremeyiz. Bu meslekte ne kadar mükellef o kadar çok kazanç anlamına gelmektedir. Fakat yaptığımız gözlemlere dayanarak Mali müşavirler hiç iş yapmasa bile ayda en az 2500 TL ile 3500 TL arasında para kazanabilmektedir. 

3 yorum:


EmoticonEmoticon