Hostes Maaşları 2017 - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Ocak 08, 2016

Hostes Maaşları 2017

2017 yılında Hostes maaşları hakkında bilgiler ve Hostesler ne kadar kazanıyor sorusunun cevabı yazıdadır.

Ülkemizde havacılık sektörünün uluslar arası alanda popülerliğinin artmasıyla birlikte, mevcut hava yolları şirketleri pazar paylarını arttırmak için uçak ve personel sayılarını arttırırken, sektöre yeni hava yolları şirketlerinin de katılmasıyla uçaklarda çalıştırılmak üzere hostes ihtiyaçları da artmış oldu. En az pilotlar kadar önemli olan hostesler, güzelliklerinin yanı sıra aldıkları eğitimler ve dil bilgileriyle dikkat çekmektedir. Bu mesleği yapanların ne kadar maaş aldıkları ise en çok merak edilen konulardan bir tanesidir.
Hostes maaşları 2017 yılında az da bir artış göstermiştir. Bugün THY'da çalışmaya yeni başlayan bir hostes 3.500 - 3.750 TL arasında maaş almaktadır. Alınan maaş çalışanın kıdem ve kalifiyesine göre de değişiklikler göstererek 6.000 TL gibi rakamlara da çıkabilmektedir.
hostes
Diğer hava yolu şirketlerinin hostesleri THY çalışanları kadar ücret almamaktadır. Şirketlerin büyüklüğüne göre alınan ücretler değişiklikler göstermektedir.  Diğer şirketlerin ortalama olarak ödediği ücretler 2.500 - 3.000 TL arasında değişmektedir.
Comments


EmoticonEmoticon