Açıktan Memur Alımı 2019 - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Şubat 21, 2016

Açıktan Memur Alımı 2019

2019 yılı açıktan memur alımı hakkındaki tüm bilgilere yazıdan ulaşabilirsiniz. Memur olmak istiyorum diyenlerin yazıyı dikkatlice okumaları gerekmektedir.

Aklınıza gelen her iş kolunda zaman içinde Açıktan Memur Alımı yapılmakta ve istihdam yaratılmaktadır. Kara yollarından tutun da Türk silahlı kuvvetlerine, Diyanet İşleri Başkanlığından Gümrük ve Ticaret Bakanlığına kadar çok geniş kapsamlı olarak memur alımları yapılıyor. Teknolojinin bu kadar gelişmesi doğal olarak beraberinde pek çok kolaylığı da getirdi. Çok az bilgisayar kullanmayı bilenler dahi interneti açarak her türlü konuda ve özellikle de memur alımları konusunda fikir sahibi olabilir veya bilgi edinebilir. Devlet ve kamu kuruluşlarının bir kısmı sınavla personel alırken bir bölümü de sözlü sınav yaparak ihtiyacı olan memurları almaktadır.

İlginizi çekebilir: TOKİ Memur Alımı

Atama yolu ile de memur olunabiliyor, bir çok kurum bu şekilde eleman almayı tercih etmekle birlikte genel anlamda Açıktan Memur Alımı için sınav uygulaması yapılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Yargıtay gibi kurumlar sözlü sınavlarla personel almaktadır. Bunların hangi kurumlar olduğu ve ne şekilde kadrolara yer verileceği ilgili birimlerin internet sitelerinden yayınlanmaktadır. O sayfalarda sizden istenen formu doldurup adrese gönderirseniz başvurunuzu yapmış olursunuz.
memur alımı
Başta Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği olmak üzere, TBMM. Başkanlı kadroları , Bakan Yardımcılığı kadroları, TOKİ başkanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler müşavirliği kadroları için sınav olmadan da Açıktan Memur Alımı yapmaktadırlar. KPSS sınavı olmadan memur olmak için o birimin yetkilileri tarafından atama yapılması gerekir. Bu durumda kurumların özel mevzuat düzenlemeleri yapmaları ve buna göre memur alımlarını sağlamaları gerekir. Mesela Dış İşleri Bakanlığı Hukuk müşavirliği için sizin çok iyi yabancı dil bilmeniz istenir ki ondan sonra atamanız gerçekleşebilsin, keza diğer kurumlar için de bazı şartlar uygulanmaktadır.
Comments


EmoticonEmoticon