Vergi Müfettiş Yardımcılığı Maaşı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mart 04, 2016

Vergi Müfettiş Yardımcılığı Maaşı

Vergi Müfettişi mesleği ve Vergi Müfettiş Yardımcılığı maaşı hakkındaki tüm bilgiler yazıdadır.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin % 97 sinin vergi ödemekle yükümlü olduğu belirtilmektedir. Vergi ile ilgili olan her hangi bir sorunla veya kaçakları toplamakla görevli olan elemanları vergi müfettiş yardımcılarıdır ve yurt genelinde toplam olarak 9.315 tane olduğu bilinmektedir. Aldıkları maaşlar ise kademelerine göre değişmektedir ve maaşlarda artışlar görülmektedir. Kaçakların önünü kesen ve uyarılarda bulunan bu müfettişlerin maaşları 2019 yılı primleri itibarı ile Vergi Müfettiş Yardımcılığı maaşı 3.000 ile 5.000 lira arasında değişmektedir.

Bu müfettişlerin özel sektör kuruluşları ile ilgisi olamaz, doğrudan doğruya kamu kuruluşları çalışanıdırlar. 657 sayılı Devlet Memuru statüsünde çalışan Vergi Müfettiş Yardımcılığı Maaşları aldıkları yılda iki zam ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Ocak ve Temmuz aylarında yapılan bu zamlar maaşlarının % 3lük bölümü ile oluyor. Ayrıca tüm bunlara ilave olarak evli olan ve eşi çalışmayan personellere de aile yardımı ve 181 lira çocuk yardımı yapılıyor. Bu eklemelerle vergi müfettiş yardımcılığı maaşlarının yurdumuzun gelir düzeyleri göz önünde bulundurulunca hiç de küçümsenmeyecek rakamlara ulaştığı görülmektedir.
vergi müfettiş yardımcılığı
Maliye Bakanlığına bağlı olarak çalışan vergi müfettişi yardımcıları uzmanlık dereceleri ile belirlenen yetkilere sahiptirler ve firmaları ve diğer kuruluşları buna göre teftiş ederler. Vergi Müfettiş Yardımcılığı Maaşı kıdem ve bölge tazminatlarına gör değişiklikler arz etmektedir. İşe yeni başlayanlarla alanında deneyimli ve uzman olan kişilerin aynı maaş düzeylerinde olmayacakları da gerçektir. Buna göre işe yeni başlamış olan vergi müfettişleri az para alırken uzman olmuş müfettişler daha çok maaş alırlar. Kademeler arttıkça ve hizmet verilen bölgeler değiştikçe alınacak olan maaşların düzeyleri de değişiklik göstermektedir. KPSS sınavı ile alınacak olan memur adaylarına duyurulur!

1 yorum:

  1. vallahi bence çok güzel bir meslek ama benim arkadaşım bu mesleği icra etmeye çalışıyor ve bana çok zor dedi. Artık çok mu yoruyorlar nedir, bilmiyorum.

    YanıtlaSil


EmoticonEmoticon