Tülomsaş İşçi Personel Alımı

     
TCDD'ye bağlı Tülomsaş işçi alımı hakkında bilgiler ile Tülomsaş iş başvurusu için yapılması gerekenler yazıdadır.

Türkiye demiryolu sanayisinin kilometre taşı Tülomsaş, Eskişehir'de kuruldu. Ulaştırma Denizcilik ve Havaberleşme Bakanlığı TCDD genel müdürlüğüne bağlı ortaklığı olan bir kamu kuruluşudur. İlk Türk otomobili Devrim ile ilk Türk buharlı lokomotifi Kara Kurt'u üreten Tülomsaş, 120 yıllık tecrübesiyle geçmişten bugüne, Türk sanayisinin teknolojik gelişimi ile ekonomiye fayda sağlayan faaliyetleri ve istihdamı arttırmak için üretiyor. Ürettikçe büyüyor.
Tülomsaş, 7 Üretim fabrikası 9 idari ve teknik birime sahip, 1500'den fazla nitelikli personeli ile hizmet vermektedir. Kurum, günümüzde üretimini dünya standartlarına taşımayı başararak, yurt dışında bir çok ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Ülke ekonomisine büyük katkısı olan kurum, istihdama yönelik insan gücüne de iş ve aş sağlamamıştır.Başarılı öykülerine yüksek hızlı treni de ekleyerek, lider bir kuruluş olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Demiryolu araç sektöründe 120 yıllık deneyiminden aldığı güç ile her geçen gün yeni projeler üreten kurum, ihtiyaç doğrultusunda personel alımı yapıyor.
Tülomsaş iş başvurusu

Tülomsaş İş Başvurusu

Tülomsaş personel alımı ilgili olarak: İlk defa işçi olarak atanacak personelin şartları belirtilerek Türkiye İş Kurumun (İŞKUR)'dan talep edilmektedir. İŞKUR, Tülomsaş'tan aldığı bu talebi karşılamak üzere söz konusu yönetmelik hükümlerini (merkezi sınav puanları ve diğer şartlar dahil) dikkate alarak işçi aday listesini oluşturarak Tülomsaş'a gönderir. Gönderilen adayla, sınav komisyonu tarafından sözlü sınava tabi tutulur. Başarılı olanların işe alımları gerçekleşir.

Yorum Yaz