TOKİ Memur Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Eylül 10, 2016

TOKİ Memur Alımı

Toplu Konut İdaresi TOKİ memur alımı bilgileri ile başbakanlığa bağlı olan kurum hakkında ön bilgiye yazıdan ulaşabilirsiniz.

TOKİ, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına Türkiye'nin dört bir yanında herkesin çağdaş mekanlarda yaşaması için gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Vefakar insanlarımızın hak ettikleri kentleri kurmak için sürekli kendini yenilemektedir. Toplu Konut İdaresi, ülkemizin konut ihtiyacını karşılıyor. Özel sektörün gitmediği ihtiyaç bölgelerinde konut üretmektedir. Bugüne kadar çevre düzenlemeleri ve sosyal donatılarıyla birlikte inşaatına başladığı konutların önemli bir kısmını tamamlayarak hak sahiplerine teslim etti. Başbakanlığa bağlı olan TOKİ, ihtiyaç doğrultusunda bünyesine personel alımı yapmaktadır. Bu yazımızda TOKİ personel alımı hakkındaki bilgileri sizlere sunmaya çalışacağız.
Toki memur alımı

Adaylarda Aranan Genel Özellikler

A- Genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun farklı 48. maddesinde belirtilen özellikleri haiz olmak.

B- Hususi şartlar
  1. Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden minimum 85 KPSSP3 (B) puan almış olmak veya mezun olduğu okulun not ortalamasına göre en az iyi derece (100 üstünden değerlendirmelerde 70 puan, 4.00 üzerinden değerlendirmelerde ise 2.70 puan) seviyesinde olmak.
  2. İnşaat, Makine ve Elektrik Mühendisi ile Mimar unvanını elde edebilecek bir bölüm mezunu olmak,
  3. Kamu Personeli Yabancı Lisan Bilgisi seviye tetkik Sınavından (KPDS) en az (B) düzeyinde Fransızca, Almanca ve İngilizce yabancı lisan bilgisine haiz olanlar ile mesleki ve teknik orta öğretim kurumlarını bitirerek ikinci maddede belirtilen branşlarda mühendis ve mimar unvanına haiz olan adaylarda, KPSS ve diploma not ortalaması şartı aranmaz.
  4. Bütün adayların mesleği ile ilgili konularda en az beş yıl tecrübeli olmaları.
  5. Son müracaat tarihsel nedeni ile 28 yaşından gün almış ve 36 yaşını doldurmamış olmak.
  6. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak.
  7. Sıhhat sebebi ile seyahat etmeye engeli bulunmamak ve görevini sürekli yapmasına engel olabilecek vücut, akıl hastalığı ve ya vücut sakatlığı ile özürlü olmamak.
  8. Adaylar idaremiz Personel Yönetmeliğine göre Personel Değerlendirme Komisyonu`nca mülakata tabi tutulacak olup; atama işlemleri mülakat sonucuna göre yapılacaktır.
  9. İlanda belirtilmiş olan belgeleri eksik ibraz eden ya da hiç ibraz etmeyenler, bu belgeleri son müracaat tarihine kadar Toplu Konut İdaresi Başkanlığına ibraz ettikleri takdirde talepleri kabul edilecek, son müracaat tarihinden sonra ibraz etmeleri halinde ise talepleri kabul edilmeyecektir.
  10. Belirlenen kriterlere haiz olmayan kişilerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.
Comments


EmoticonEmoticon