Karayolları Genel Mudürlüğü İşçi Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ekim 31, 2016

Karayolları Genel Mudürlüğü İşçi Personel Alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı hakkında bilgiler, başvuru şartları ve KGM işçi alımı başvurusu burada. 2017 yılında eleman alımı yapacak olan kurum, işe alımlarını tüm Türkiye üzerinden yapacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü bir devlet kurumudur. Bu nedenle personel alımları genel müdürlükçe belirlenen ihtiyaç doğrultusunda devlet personel başkanlığının kadro tahsisi ile yapılabilmektedir. Son zamanlarda sıklıkla uygulanan personel temini sistemi olan hizmet alımı yolu ile bazı devlet kurumları her ne kadar sözleşmeli personel alımı yapsa da bu personel alımları da yine sıkı denetim ve koşullar altında gerçekleştirilebilmektedir.

İşe Alımlar Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

KGM iş başvurusu belirli kanallardan yapılabilmektedir. Bu kanallar arasında en doğru ve güvenilir olanı kurumun kendi internet sitesidir. KPSS puanı ile personel temin edilen kadrolar olsun KPSS şartı aranmaksızın personel temini yapılabilecek kadrolar olsun iş başvurusu yapmak için kurumun internet sitesi birincil seçenek ve tercih alanıdır. Kurum diler ise bazı internet sitelerine yetki vererek personel alımları konusunda başvuru alma hakkı tanıyabilmektedir.
KGM işçi alımı
KGM personel alımı ilanları öncelikle kurumun kendi sitesinden yapılmaktadır. Devlet Personel Başkanlığının kuruma tahsis ettiği kadro sayısınca veya ihale usulü ile yapılacak ve hizmet alımı şeklindeki personel alımlarının ilanları da kurumun kendi sitesinden duyurulduktan sonra kurumun web sayfasını kaynak alan bazı önemli internet sitelerinden de ilan yapılmaktadır. Kara Yolları Genel Müdürlüğü, personel alımı için ilana çıktığı süre içinde ilanın daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için önemli yayın organlarını da kullanmaktadır. Böylece kanunda belirtilen ve ilgili tüm taraflara tebliğ edilme zorunluluğunu yerine getirmiş olmaktadır.

Karayolları Genel Müdürlüğü Ne Kadar Personel Almaktadır?

Karayolları Genel Müdürlüğünün personel ihtiyacı kurumun ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Her yıl ölüm, emeklilik, istifa gibi nedenlerle kurumda oluşan boş kadrolar Devlet Personel Başkanlığına bildirilmektedir. Bildirilen ve fazladan ihtiyaç duyulan kadro sayısı kadar verilen izin çerçevesinde kuruma personel alımı yapımı yapılabilmektedir.
Comments


EmoticonEmoticon