MKE İşçi Personel Alımı 2017

     
MKE personel alımı hakkında bilgiler, başvuru şartları ve MKE işçi alımı başvurusu yazıdadır. Şirket, daha önceki yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da personel alımı yapmaya devam ediyor.

Kamu iktisadi teşebbüsü olarak faaliyet gösteren Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE), ihtiyaç duyduğu zamanlarda yılın belli zaman dilimlerinde personel alımı yapmaya ediyor. Ülkemizin savunma sanayisinde önemli bir yere sahip olan kurum; Silah, mühimmat, patlayıcı madde, makine ve teçhizat üretiyor. Ülke savunma sanayisinde bu denli önemli bir yere sahip olan MKE, işe alımlarını ÖSYM’nin yapmış olduğu Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) başarılı olanları bünyesine katmaktadır.
MKE iş başvurusu

MKE işçi alımı, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla belirli kriterlere uygun adayların seçilmesiyle gerçekleştirilmektedir. İşe alınacak kişilerin;
  • Aranılan nitelikleri taşıması,
  • KPSS’den ilanda istenen taban puanı almış olması,
  • Belirtilen başvuru süresi içerisinde adayın Türkiye İş Kurumu’na müracaat etmesi,
  • MKE tarafından yapılacak olan mülakatta da başarılı olması gerekmektedir.

Personel Sayısı ve Profili

01.01.2016 tarihi itibariyle MKE'de çalışan personel sayısı ve profili şu şekildedir:
MemurS.Personelİşçi
30023232925
Sizlerde Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nda çalışmak ve iş başvurusunda bulunmak istiyorsanız, internet üzerinden kurumun iş ilanlarını takip ederek, iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yorum Yaz