SGK Memur Personel Alımı 2019 - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Şubat 27, 2017

SGK Memur Personel Alımı 2019

SGK memur alımı imkanlarından faydalanmak için SGK personel alımı hakkındaki bilgileri sizler için derledik. 2019 yılında kuruma iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların dikkat edeceği hususlar yazıdadır.

SGK, şüphesiz en çok alım yapan kurumların başında gelmektedir. SGK sadece belli bir bölümden değil içerinde birçok bölümden memurluğa alım yapan bir kurumdur. Ülkenin son zamanlarda geçirmiş olduğu zorlu koşulların ardından işsizlik oranları ye çıkmış genç işsizlik oranı ise %22 olmuştur.

  Bunun sonucunda istihdam seferberliği hem kamu kurumlarında hem de özel kuruluşlarda başlatılmıştır. Bu kapsamda da SGK memur alımı ilanı gençler için büyük önem taşımaktadır. Özellikle genç işsiz üniversite mezunları için büyük bir önem taşımaktadır.

 SGK Personel Alımı

  SGK özellikle son yıllarda kaliteli bir sayıda alım yapmıştır. Son alımlardan birisi de 400 kişilik sgk denetmen yardımcılığı olmuştur. Bunun yanında farklı bölümlerden de alımları yapmaktadır. Son zamanlarda ülkenin geçirdiği zor durumlardan dolayı alım yapmayı azaltmıştır. Ancak istihdam kapsamında alım yapama umudunu bekleyen birçok üniversite mezunu bulunmaktadır.

SGK 400 Personel Alımı Yapıyor! Başvuru İçin Tıklayın.

SGK personel alımı

 SGK Personel Alımı Başvuru Şartları ve SGK İş Başvurusu 

  SGK KPSS ve kurum sınavları ile birlikte alım yapmaktadır. Belli bir puanı alarak KPSS puanı ile baraj puanı geçenler mülakata kalmaya hak kazanırlar. Bu hak kazananlar sonrasında SGK'nın yapmış olduğu kurum sınavına Ankara’da girerler. Bu sınavı geçenler sözlü mülakatla kuruma alınırlar. 657 sayılı kanunun getirdiği şartları taşımaları da gerekir.

  Bazı sınavlarında ise ek olarak yabancı dil sınavı puanı istemektedir. Bu şartları taşıyan adaylar KPSS puanları ile SGK'ya başvuru yapmaya hak kazanırlar. Büyük bir heyecanla alım yapması beklenmektedir.
Comments


EmoticonEmoticon