Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı

     
Diyanet işleri başkanlığı memnuniyet oranlarını giderek arttırmaktadır. Son yıllarda diyanet işleri başkanlığı giderek gelişmektedir. Bu gelişmeyle birlikte birçok yeni projelere diyanet işleri başkanlığı tarafından imza atılmıştır. Bu kadar hızlı gelişen diyanet işleri başkanlığı personel alımı yapma aşamasında da büyük rakamlar göstermektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Memur Alımı

Diyanet işleri başkanlığı 2018 yılında oldukça yüksek rakamlı alımlar gerçekleştirmiştir. Sadece diyanete yönelik değil kurum içinde başka alanlar içinde alım yapmaktadır. Diyanet işleri başkanlığı 2018 yılında üniversite mezunlarının yanında imam tip lisesi mezunlarından da alımlar yapmıştır. Diyanet işleri başkanlığı kpss puanları ile alım yaparken baraj puanı da düşük tutan bir kurumdur. Bu nedenle çoğu hem lise mezunu hem de üniversite mezunu diyanet işleri başkanlığının ilanlarını titiz bir şekilde takip etmektedir.
Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımı ve Zamanları

Diyanet işleri başkanlığından alınan bilgilere göre diyanet işleri başkanlığı iş başvurusu için belirli bir tarih yoktur. Ancak iki kez 2019 yılında açıktan alım yapacağını duyurdu. Ay olarak ise mayıs ve aralık ayları gösterilmektedir. Diyanet işleri başkanlığı memur alımlarına başvuru yapabilmek için 657 sayılı kanunun saymış olduğu maddeler dışında bir takım bölümlerden mezun olmak gerekmektedir. Genellikle ilahiyat mezunları ve imam hatip mezunlarına yönelik kadrolar açılacaktır. Son yıllarda en belirgin ilanları vererek alım yapan diyanet işleri başkanlığı yaptığı alımlarla genç mezunların yüzünü güldürmeye devam edecektir.

Yorum Yaz