Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Mart 01, 2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı

Gençlik ve spor bakanlığı henüz tama olarak yeterli kapasiteye ulaşan bir hizmet vermemektedir. Ancak son yıllarda spora ve gençlere verilen önem giderek artmaktadır. Bunun dışında genlik ve spor bakanlığının en zorlandığı konulardan birsi de yetersi olarak yapılan atamalardır. Önceki yıllara göre son yıllarda bir artış görünse de bu tam olarak yeterli olmamaktadır. Özellikle BESYO mezunlarının işsiz kaldığı uzun yıllardır atama bekledikleri bilinmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı


Gençlik ve spor bakanlığı açık kadro sayısını bildirmiştir ancak alım yapılıp yapılmayacağı konusunda net bir bilgi yoktur. Mezunların çok zor durumda kaldığı ve en az on bin kişinin atama beklediği bilinmekte. Geçen yıl başka bölümlerden alımlar yapılmıştır. Ancak bir daha başka bölümlerden alım gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği bilinmemektedir. Açılan kadro sayıları da mezun sayısına göre yok denecek kadar azdır. Şimdilerde ise sadece 10 adet avukat alımı yapmaktadır.
Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı İş başvurusu Şartları

Gençlik ve spor bakanlığı memur alımı bazı şartlara göre yapılmaktadır. Öncelikle çoğu bakanlıkta olduğu gibi burada da KPSS puanı gerekmektedir. Tercihler puana göre yapılmaktadır. Bunun dışında bazı fakültelerden veya yüksek okullardan mezun olunması gerekir. Bazı spor dallarında da başarı istediği durumlar olmaktadır. Bazı belge ve sertifikalarda zaman zaman istenebilmektedir.

Gençlik ve spor bakanlığı memur alımını başta üniversite mezunları olmak üzere herkes beklemektedir. 2017 yılında istihdam politikası ile alım olması ihtimali bile herkesi ümitlendirdi.
Comments


EmoticonEmoticon