Maliye Bakanlığı Personel Alımı Şartları - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Mart 07, 2017

Maliye Bakanlığı Personel Alımı Şartları

Maliye Bakanlığı personel alımı bilgileri ile işe alım şartları bilgilerine sitemizden ulaşabilirsiniz. defterdarlık uzman yardımcısı, vergi müfettiş yardımcılığı ve mali hizmetler uzman yardımcısı alımına ilişkin bilgiler yazıdadır.

Maliye Bakanlığı memur alımı son yıllara kadar en çok alım yapan kurumların başında gelmekteydi. Ancak son iki yıldır Maliye Bakanlığı'na girmek isteyen adayları büyük bir hüsrana uğratmaktadır. B grubu alımların yanı sıra A grubundan da yoğunlukta alım yapma kapasitesine sahip olan maliye bakanlığı bekleyenleri oldukça umutsuzluğa sürüklemiştir. Ancak son günlerde istihdam arttırma politikalarıyla birlikte bir hareketlenmenin gerçekleştirilebileceği gibi bir umut bekleyenleri heyecanlandırdı.

 MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

  Maliye Bakanlığı memur alımının yanı sıra defterdarlık uzman yardımcısı, vergi müfettiş yardımcılığı ve mali hizmetler uzman yardımcısı alımı yapmaktadır. Yine gelir idaresi başkanlığı gelir uzman yardımcılığı izinleri de maliye bakanlığından çıkmaktadır. Son zamanlarda hiç bir alım yapmayan maliye bakanlığı özellikle İİBF mezunlarının umut kapısını yıkmıştır. Yine vergi denetmenliği alımını da uzun zamandır gerçekleştirmemektedir.

Maliye Bakanlığı

 MALİYE BAKANLIĞI MEMUR ALIMI ŞARTLARI

  Maliye Bakanlığı KPSS puanına göre alım yapmaktadır. Özellikle a grubundan girecek adaylara KPSS puanlamasına göre sıralama yapıldıktan sonra yazılı kurum sınavı yaparak girmesine hak sağlamaktadır. Yazılı sınavı geçen adaylar sözlü mülakatlara tabi tutularak maliye bakanlığında ve bağlı kurumlarında çalışmaya hak kazanırlar. Burada sınavlar girecek olduğu bölümle alakalı sorular sorularak yapılmaktadır.

  KPSS baraj puanlarını geçebilen herkes Maliye Bakanlığı'nın internet sayfasında başvuru yapabilir. Başvuru sıralamasına giren adaylar birçok aşamayı geçtikten sonra göreve başlayabilir. Son yapmış olduğu bilişim personeli alımı sayısı oldukça azdır.
Comments


EmoticonEmoticon