YÖK Personel Alımı Şartları 2019 - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mart 10, 2017

YÖK Personel Alımı Şartları 2019

Her sene olduğu gibi bu yıl da Yükseköğretim Kurulu memur alımı için şart ve koşullar adına pek bir fark yok. Giriş sınavı yalnızca sözlü sınav olarak belirlenmiş durumdadır. Bu sınava girmeye hak kazanan herkes sınavın nerede yapılacağını, hangi tarihte saatte olacağını YÖK başkanlığına bağlı olan (www.yok.gow.tr) adresine giriş yaparak tüm detayları öğrenebilir.

Farklı alanlarda ve belirlenmiş olan farklı bölümlerden mezun kişiler bu sınava katılmaya hak kazanmaktadır. Bunların arasında işletme, hukuk, uluslararası ilişkiler ve kamu yönetimi bölümü bulunmaktadır.

 Sınav İçin Bir Takım Şartlar

Bu sınava girmek adına bir takım şartlar bulunmaktadır.

2017-2018 KPSS'ye girmiş olmak ve bu sınav bünyesindeki belirlenmiş farklı puanlardan taban puana ulaşmış olmak gerekmektedir. En az 4 yıllık üniversite mezunu olmak ya da yükseköğretim kurulu tarafından bu denklik adına izin verilmiş yurt içi ya da yurt dışı üniversitelerden mezun olmak gerekmektedir. Sınavı yapılacağı ayın ilk günü itibari ile verilen yaş kriterinin doldurulmamış olması gerekmektedir.
Yazılı sınav olarak belirtilen taban puanlama şartlarını yakaladıktan sonra KPPS puanı en yüksekten başlanarak en aşağı doğru sıralanır. Bu sıralama bünyesinde belirtilen bölümler içerisinden en yüksek puan alan kişiler sözlü sınava girmeye hak kazanırlar. Sınavda ise genel kültür, genel yetenek ve anayasa hukuku, idari teşkilat gibi konular YÖK personel alımı adına sınava girecek olanların önüne çıkarılır.
Comments


EmoticonEmoticon