Odyolog Maaşları Ne Kadar?

     
Yazımızda son dönemlerin en popüler mesleklerinden olan ve geleceğin mesleği olarak nitelendirilen Odyologlar hakkında bilgi veriyoruz. Odyolog mesleği hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan Odyolog maaşları ne kadar? Sorusunun cevabını sizler için cevaplıyoruz.

Odyoloji alanında eğitim almış kişiler Odyolog unvanına sahip olabilmektedirler. Odyoloji, işitme ile ilgili kapsamlı bir bilim dalı olup, bu bölümü Ön Lisans olarak bitirenler Odyometrist unvanını kazanır. 4 yıllık lisans eğitimi alanlar ise Odyolog unvanına sahip olurlar.

Oldyolog Nedir? Ne İş Yapar?

Odyologlar, işitme ve denge bozukluklarıyla ilgili rahatsızlıkları tanılamak ve önlemek için çalışmaları sürdürürler. Odyoloji, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan 4 yıllık bir eğitim programıdır. Odyologlar; devlet, üniversite ve özel hastanelerin ilgili bölümlerinde iş imkanına sahiptirler. Yeni doğan işitme taramasının zorunlu hale getirilmesiyle birlikte mesleğin devlet kadroları gittikçe artmaktadır.

Odyolog

Odyolog maaşları yüksek olması nedeniyle son dönemlerde bu mesleğe olan ilgi de arttı. 2017 yılı Odyolog maaşları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Maaşlar, hizmet yılına göre değişiklik göstermektedir. Maaş hesaplamaları bekar ve çocuksuz olan personele göre yapılmıştır. Hesaplamaya sendika aidatı ve kalkınma öncelikli bölgelerdeki ek ödeme dahil edilmemiştir.

Odyolog Maaşları 2017

Hizmet Yılı Öğrenim Durumu Net Maaş
Yeni Başlayan Lisans 3.043 TL
3 Yıl Lisans 3.099 TL
6 Yıl Lisans 3.117 TL
25 Yıl ve üzeri Lisans 3.513 TL
Meslek hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler için kısa bir video yayınlıyoruz.

Yorum Yaz