Odyolog Maaşları Ne Kadar Oldu? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Temmuz 21, 2017

Odyolog Maaşları Ne Kadar Oldu?

Yazımızda son dönemlerin en popüler mesleklerinden olan ve geleceğin mesleği olarak nitelendirilen Odyologlar hakkında bilgi veriyoruz. Odyolog mesleği hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan Odyolog maaşları ne kadar? Sorusunun cevabını sizler için cevaplıyoruz.

Odyoloji alanında eğitim almış kişiler Odyolog unvanına sahip olabilmektedirler. Odyoloji, işitme ile ilgili kapsamlı bir bilim dalı olup, bu bölümü Ön Lisans olarak bitirenler Odyometrist unvanını kazanır. 4 yıllık lisans eğitimi alanlar ise Odyolog unvanına sahip olurlar.

Oldyolog Nedir? Ne İş Yapar?

Odyologlar, işitme ve denge bozukluklarıyla ilgili rahatsızlıkları tanılamak ve önlemek için çalışmaları sürdürürler. Odyoloji, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde yer alan 4 yıllık bir eğitim programıdır. Odyologlar; devlet, üniversite ve özel hastanelerin ilgili bölümlerinde iş imkanına sahiptirler. Yeni doğan işitme taramasının zorunlu hale getirilmesiyle birlikte mesleğin devlet kadroları gittikçe artmaktadır.

Odyolog

Odyolog maaşları yüksek olması nedeniyle son dönemlerde bu mesleğe olan ilgi de arttı. 2019 yılı Odyolog maaşları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Maaşlar, hizmet yılına göre değişiklik göstermektedir. Maaş hesaplamaları bekar ve çocuksuz olan personele göre yapılmıştır. Hesaplamaya sendika aidatı ve kalkınma öncelikli bölgelerdeki ek ödeme dahil edilmemiştir.

Odyolog Maaşları 2019

Hizmet Yılı Öğrenim Durumu Net Maaş
Yeni Başlayan Lisans 3.143 TL
3 Yıl Lisans 3.299 TL
6 Yıl Lisans 3.317 TL
25 Yıl ve üzeri Lisans 3.813 TL
Meslek hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isteyenler için kısa bir video yayınlıyoruz.
Comments


EmoticonEmoticon