Orman Muhafaza Memuru Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Temmuz 21, 2017

Orman Muhafaza Memuru Alımı

Orman Genel Müdürlüğü, 2017 yılı içerisinde ülkemizin çok çeşitli illerinde 95 Orman Muhafaza Memuru alımı yapacağını resmi kanallar vasıtasıyla açıkladı. Atamalar, KPSS'den en az 50 puan alan adaylar arasından yapılacak. Orman Genel Müdürlüğü personel alımı çerçevesinde yapılacak olan atamalara ilişkin tüm bilgilere ve personel alımı için gerekli olan şartların listesine yazıdan ulaşabilirsiniz.

Orman Muhafaza Memuru Olma Şartları

  1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,
  2. Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak, (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
  3. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askeriik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  4. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
  5. 2016 yılında yapılan KPSS'den (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,
  6. Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman işletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak,
Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı

2017 Orman Muhafaza Memuru Alımı

Orman Muhafaza Memuru alımı başvuruları 10.08.2017 - 21.08.2017 tarihleri arasında http://basvur.oqm.qov.tr/hizmetenvanteri/ adresindeki başvuru formu doldurulmak suretiyle yapılmaktadır. KPSS puanı en yüksek olan adaydan en düşüğüne kadar bir liste belirlenip açılan kadroya göre atamalar gerçekleştirilecektir. Her aday en fazla 4 adet tercih yapma hakkına sahiptir.

Alım Yapılacak Olan İller

Atama Yapılacak Olan İl Kaç Kişi Alınacak?
Balıkesir 20
Bolu 25
Kastamonu 25
Zonguldak 25
Personel alımına ilişkin tüm duyurular kurumun internet sitesinden veya adayın başvuru yaptığı e-posta adresine gönderen bilgi maili üzerinden yapılacaktır.
Comments


EmoticonEmoticon