Radyoloji Teknikeri Maaşları 2019 - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Temmuz 25, 2017

Radyoloji Teknikeri Maaşları 2019

Son dönemlerde meslekle ilgili bölümlerin sayısının hızla artmasından sonra oldukça popülerleşen Radyoloji Teknisyenliği hakkında bilgi içeren bir yazı hazırladık. Yazımızda bu mesleği icra edenlerin ne kadar maaş aldığı, ne iş yaptıkları ve Radyoloji Teknikeri olmak için neler yapmanız gerekmekte bunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Radyoloji Teknikerleri, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki kamu ve özel hastanelerde iş imkanı bulmaktadır. Kamu hastanelerinde görev alabilmek için KPSS'ye girmeniz ve yeterli puanı almanız gerekmektedir. Radyoloji Teknikerleri, Röntgen filmi çekmeden önce hastayı bilgilendirerek, doktorların verdiği yönergeye göre hastanın vücudundaki belirli kısımlarının, görüntüleme cihazlarıyla (MR, röntgen, tomografi) filmini çekerler. Bu pozisyonda çalışacak olan kişilerin cihazlarının kullanımına hakim ve insan ilişkilerinde iyi olmaları beklenmektedir. Çalışanlar, işleri gereği yoğun radyasyona maruz kalmaktadırlar. Bu nedenle yılda 30 gün radyasyon iznine sahiptirler. Çalışanların erken emeklilik imkanı da bulunmaktadır.
Radyoloji Teknikeri maaşları

Radyoloji teknikeri maaşları çalışılan kuruma ve tecrübeye göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda kamu kurumda çalışan kişilerin maaş bilgileri yer almaktadır.
Hizmet Yılı Eğitim Durumu Net Maaş
Yeni Başlayan Ön Lisans 3.000 TL
Yeni Başlayan Lisans 3.270 TL
3 yıl Lisans 3.580 TL
6 yıl Lisans 3.920 TL
15 yıl ve üzeri Lisans 4.330 TL
Yukarıdaki tabloda yer alan maaş hesaplamalarında bekar ve çocuksuz personel maaşları esas alınmıştır. Nöbet ve icap ücretleri de maaşlara dahil edilmemiştir. Nöbet ücretleri, hastaneden hastaneye değişkenlik göstermektedir. Hasta sayısı çok ve yoğun çalışma sistemine sahip olan hastanelerin nöbet ücreti fazladır.
Comments


EmoticonEmoticon