RTÜK Uzman Yardımcısı Alımı ve Maaş Bilgileri - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Temmuz 28, 2017

RTÜK Uzman Yardımcısı Alımı ve Maaş Bilgileri

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, bünyesine çok sayıda memur alımı yapıyor. RTÜK personel alımı, uzman yardımcısı pozisyonu için yapılacaktır. İlgili pozisyon için bir çok kadro açılmıştır. Aşağıdaki tabloda hangi bölüm mezunlarına ne kadar kontenjan açıldığını görebilirsiniz. RTÜK memur alımı 60 kişi ile yapılacak olup, adaylar kurum sınavına tabi tutulacaktır. Kurum sınavına başvuruda bulunabilmeniz için KPSS'den en az 70 puan almanız gerekmektedir. Personel alımı şartları, uzman yardımcılarının öğrenim dalları, kontenjanı ve KPSS puan türü bilgileri aşağıdaki tablodadır.

RTÜK Personel Alımı Şartları

RTÜK Uzman Yardımcılığı sınavına girebilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar:
  1. Üniversitelerin en az dört yıllık öğrenim veren fakülte veya yüksekokulları ile denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki eğitim kurumlarının yukarıda sayılan bölümlerinden mezun olmak,
  2. 35 yaşını doldurmamış olmak,
  3. KPSS'den başvuruda bulunulan puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olmak,
  4. ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavının İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça bölümlerinden (YDS 2016 veya 2017 yılı) asgari (D) düzeyinde veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak,
Öğrenim Dalları Kontenjan KPSS Puan Türü
İktisat 6 KPSSP:14
İşletme 5 KPSSP:24
Maliye 2 KPSSP:19
Kamu Yönetimi 4 KPSSP:29
Uluslararası İlişkiler 3 KPSSP:34
Hukuk 7 KPSSP:4
İlahiyat 3 KPSSP:3
Türk Dili ve Edebiyatı 3 KPSSP:3
Sosyoloji 3 KPSSP:3
Psikoloji 1 KPSSP:3
Tarih 1 KPSSP:3
İletişim 8 KPSSP:3
Elektrik-Elektronik, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 8 KPSSP:2
Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği 4 KPSSP:2
İstatistik 2 KPSSP:12
RTÜK personel alımı

RTÜK Uzman Yardımcısı Maaşı

RTÜK Uzman Yardımcısı maaşları 2017 yılında Başbakanlık Uzman Yardımcılarına yapılan aylık net ödemelere göre belirlenmektedir. Bekar ve çocuksuz uzman yardımcısı maaşı kişi 2017 yılı ilk altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.353 TL'dir. Maaş hesaplamasına sendika aidatları ve yabancı dil tazminatı dahil edilmemiştir.

Başvuru İşlemi

Uzman Yardımcılığı başvuruları 07 Ağustos 2017 Pazartesi günü başlayıp, 18 Ağustos 2017 Cuma günü saat 18.00'da sona erecektir. Adaylar, giriş sınavına RTÜK'ün internet sitesi (www.rtuk.gov.tr) üzerinden açık ve eksiksiz olarak dolduracakları Sınav Başvuru Formunun çıktısını imzalamak suretiyle başvuracaklardır. Sınav Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar başvuru sayfasında yer almaktadır.
Comments


EmoticonEmoticon