Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Şartları - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Temmuz 20, 2017

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Şartları

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Sağlık Bakanlığı'na bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Taşra Teşkilatı hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacağı duyuruldu. Sağlık Bakanlığı ebe alımı yapacak olup, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile lisans düzeyinde alımlar gerçekleştirilecektir. İşe alımlarda 2016 yılı KPSS puanları esas alınacaktır. Yapılan açıklamaya göre; 347 kişi sözleşmeli olarak kurum bünyesinde işe alınacaktır. Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları ve kuruma iş başvurusunda bulunmak için izlemeniz gereken yollara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Personel Alımı Şartları

Nitelik Kodu Öğrenim Koşulu Mezuniyet Alanı Kodları
4603 Ebelik lisans programından mezun olmak. NIT1 (3155), NIT2, NIT3

  • SGK'dan emeklilik veya yaşlılık aylığı alan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
  • Başvurusu kabul edilip, gerekli olan belgeleri ilgili kurumlara teslim etmeyen kişilerin atamaları yapılmayacaktır.

Sağlık Bakanlığı ebe alımı

Başvuru

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen adaylar tercihlerini, 21-27 Temmuz 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.
Önemli Not: Tercihlerin internet üzerinden ÖSYM'ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacaktır.

Sağlık Bakanlığı Atama Sonuçları

Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ÖSYM tarafından ilan edilmektedir. Atama sonuçları ilan edildikten sonra adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenen belgeler ve diğer bilgiler için http://www.thsk.gov.tr ve http://www.yhgm.saglik.gov.tr internet sayfalarından duyurulacaktır.
Comments


EmoticonEmoticon