SGK Memur Alımı Yapıyor! 400 Kişi Alınacak! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Temmuz 17, 2017

SGK Memur Alımı Yapıyor! 400 Kişi Alınacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, bünyesine 400 personel alacağına ilişkin açıklama yaptı. SGK kadrolarında memur pozisyonunda çalışmak isteyen adayların izlemesi gereken yollar ile SGK memur alımı şartları bilgisini sizler için yazımızda derledik. Kurum, Denetmen Yardımcılığı pozisyonu için Türkiye'nin çok çeşitli bölgelerinde 400 kişiyi işe alacak. SGK Denetmen Yardımcılığı alımı için kurum tarafından yapılan açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

SGK personel alımı giriş sınavı sözlü olarak yapılacaktır. Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların ön başvuruları 17-31 Temmuz 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır. Alınan başvuruların ardından sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 11 Ağustos 2017 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun internet sitesinde yayımlanacaktır.
SGK Denetmen Yardımcılığı Sınavı; 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır.

SGK Memur Alımı Şartları

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:


 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.
 2. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.
 3. ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13, KPSS P23 ve KPSS P42 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.
 4. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.
 5. Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.


Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlardan; KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, alınacak kadronun 4 (dört) katı kadar aday, sözlü sınava çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan almış adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi 11 Ağustos 2017 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu (www.sgk.gov.tr) internet adresinde ilan edilecek olup adaylar, ilan edilen tarih, saat ve yerde giriş sınavına katılacaklardır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SGK memur alımı

Başvuru

Başvurular aşağıda belirtildiği şekilde yapılacaktır.

 1. Başvurular https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresinden 17 - 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.
 2. Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu' nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra "tamam" ve "onayla" butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.
 3. Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 4. Aday; başvuru formuna 4.5x6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir.
 5. Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.
 6. Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır.
 7. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.
Comments


EmoticonEmoticon