TKDK Personel Alımı 2017 - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Temmuz 23, 2017

TKDK Personel Alımı 2017

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, bünyesine çok sayıda personel alacağına ilişkin açıklamada bulundu. TKDK personel alımı 2017 yılında tam olarak ne kadar olacağıyla açıklama yapılmazken kurum, personel alımı yapacağı zaman resmi kanallar vasıtasıyla ilanlar yayınlamaktadır. Kurumun en çok ihtiyaç duyduğu pozisyon TKDK uzman pozisyonudur. TKDK, ihtiyaç doğrultusunda uzman alımı da yapmaktadır. kurum tarafından yapılan son duyuruya göre personel alımı yapılacak olan pozisyonlar şunlardır:

Atama Yapılacak Olan Pozisyon Kaç Kişi Alınacak?
Uzman 184
Denetçi 8
Mütercim 1
Destek Personeli 7
Tabloda da görüldüğü üzere en fazla atama uzman pozisyonu için yapılmaktadır. TKDK web sitesinden yaptığı açıklamaya göre; Mütercim ve Destek Personeli, Uzman ve Denetçi Personeli seçme sınavının elektronik başvuruları başladı.
Başvuru sayfası: http://tkdk.gov.tr/onlinesinav/

05 Ağustos 2017 – 09 Ağustos 2017 tarihleri arasında adayların elektronik başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Peki, TKDK Uzman maaşları ne kadar? Bu sorunun cevabını yazının sonunda vermeye çalışıyoruz.

TKDK personel alımı

TKDK Personel Alımı Şartları

TKDK atamaları sınavla yapılmaktadır. Seçme sınavı 10 Eylül 2017 Pazar günü yapılacaktır. Sınava girebilmek için;
  • Ziraat, gıda, su ürünleri, inşaat, elektrik-elektronik, makine, endüstri mühendislikleri, iktisadi ve idari bilimler, veteriner, hukuk fakülteleri ve mütercim tercümanlık bölümleri mezunları başvurabileceklerdir. 
  • Sınav başvuruları başta kurum merkezi olmak üzere Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ardahan, Çankırı, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Karaman, Kars, Kastamonu, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Yozgat İl Koordinatörlüklerine yapılacaktır.

TKDK Uzman Maaşları

Kamu bünyesinde görev alan TKDK uzmanlığı, günümüzün en prestijli mesleklerinden bir tanesidir. Sınavla alınan uzman pozisyondaki personele başbakanlık uzmanlarıyla aynı maaşı verildiği söylenmektedir. Bugün başbakanlık uzman maaşları 4.500 TL civarlarındadır. TKDK uzmanlarının da yaklaşık olarak bu maaşı aldıkları bilinmektedir. Maaşlar meslekte geçirilen yıla göre değişiklik göstermektedir. Seneler geçtikçe ücretlerde artış olmaktadır.
Comments


EmoticonEmoticon