12 Bin PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ağustos 07, 2017

12 Bin PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları

Yozgat POMEM Müdürü tarafından yapılan açıklamaya göre 21. dönemde Polis Özel Harekat (PÖH) pozisyonu için polis alımının yapılması bekleniyor. Yeni polis alımları beklenirken adaylar sosyal mecralar üzerinden birleşerek, başvuru şartlarının esnetilmesi için seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor. Daha önceki dönemde 10 bin polis alımı yapacağı yetkililerce açıklanmıştı. Fakat yeterli başvurunun alınmadığı duyurulmuştu. İlanda 9 bin erkek polis alınacağı belirtilirken mülakat sonucu 8 bine yakın polis alınmıştı. İlgili alımda ise yedek adaylar olmamıştı. Adayların büyük bir çoğunluğu yaş ve eğitim durumu şartlarından dolayı başvuruda bulunamamıştı. Özellikle yeni dönem polis alımlarında eğitim düzeyi ve yaş şartının esnetilmesini isteyen on binlerce aday, Bakanlıktan müjdeli haberi beklemeye devam ediyor. Yeni dönemde polis olma hayalini gerçekleştirmek isteyen bayan adaylar, kendileri için ayrılan kadronun da arttırılmasını istiyor.

Yozgat POMEM Müdürü 12 bin PÖH alınacağını duyurdu. 21. dönemde kesin olarak PÖH sınıfı için personel alımı yapılacak. Fakat alımların ne zaman olacağına ilişkin kesin bir tarih bilgisi resmi kurumlarca açıklanmadı. 12 bin Polis Özel Harekat alımı için gerekli olan şartlar da kesinlik kazanmazken, istenilen temel şart: en az lise mezunu olmak. Adaylar, bayanlara kadronun ayrılması yaş şartının esnetilmesi KPSS ve askerlik şartının aranmaması şartlarını bakanlıktan talep etmektedir.

Pöh Alımı

Tahmini Alım Tarihi

Yozgat POMEM müdürü tarafından yapılan açıklamaya göre alımların 20. dönem POMEM eğitimleri bitmeden yapılacağı öğrenildi. Buna göre 4 - 5 ay içerisinde 12 bin kişilik 21. dönem polis alımının gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Polis Özel Harekat (PÖH) sınıfına personel alımı için yakın zamanda yeni bir duyurunun daha yapılması beklenmektedir.


Geçen Sene PÖH Alımında Aranan Şartlar Bunlar Olmuştu

  • Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
  • 31 Aralık 2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak.
  • 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
  • Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için KPSS lisans P3 puan türünden en az 48 puan almış olmak.
  • Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak.
12 Bin PÖH alımı ve diğer kamu ilanlarından haberdar olmak istiyorsanız, Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuz için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon