3 Kamu Kurumu 2655 Personel Alacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Ağustos 12, 2017

3 Kamu Kurumu 2655 Personel Alacak

Kamu kurumları personel alımı yapmaya devam ediyor. İhtiyaç doğrultusunda personel alımı yapmak için Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilanlar yayınlayan 3 farklı kamu kurumu yakın zamanda toplamda 2.655 kişiyi istihdam bünyesinde etmeyi düşünüyor. Personel alımları çeşitli pozisyonlar için yapılacak olup, her ilanın adaylardan istediği şartlar farklıdır. Personel alımı yapacak olan 3 kurum; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Orman Genel Müdürlüğü ve PTT'dir. 3 Kuruma başvurular devam etmekte olup, başvuru şartları ve detaylar şu şekildedir:

RTÜK Personel Alımı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), resmi makamlarca yapılan açıklama göre bünyesine 60 uzman yardımcısı alacak. Kurum sınavına başvuruda bulunabilmeniz için KPSS'den en az 70 puan almanız gerekmektedir. Başvuru ve ilanın detaylarına ulaşmak için tıklayın.

PTT Personel Alımı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan PTT'ye 2500 personel alımı yapacağını ve iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar için başvuru tarihini açıklamıştı. PTT personel alımı başvuru tarihine ve diğer detaylar hakkında bilgi sahini olmak için tıklayın.

kamu personel alımı


Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 95 Orman Muhafaza Memuru alımı yapacağının duyurusunu yapmıştı. KPSS'den en az 50 puan alan adaylar başvuruda bulunabilecekti. Fakat normalde 10.08.2017 tarihinde başlaması gereken başvurular şok bir kararla Danıştay tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Ertelenen başvuru tarihi yerine yeni tarih bilgisi henüz resmi kurumlarca açıklanmazken, başvuruların yakın bir zamanda başlaması bekleniyor. www.isbasvurulari.net olarak bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve elimize bir bilgi geçer geçmez bunları sizlerle paylaşacağız.
Comments


EmoticonEmoticon