Adalet Bakanı Gül'den Personel Alımı Açıklaması - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Ağustos 27, 2017

Adalet Bakanı Gül'den Personel Alımı Açıklaması

Adalet Bakanı görevine Abdülhamit Gül'ün getirilmesiyle birlikte adaylar bakanlık bünyesine yapılacak personel alımlarının hızlanmasını bekliyorlardı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül TRT Haber'da katıldığı bir televizyon programında Adalet Bakanlığı personel alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Programın sunucusu Bakan Gül'e Adalet Bakanlığı'na personel alımı konusunda adaylardan çok fazla talep olduğunu ve ülkemizde genç işsiz nüfusunun azımsanmayacak derecede olduğunu dile getirdi. İstihdamı arttırmak adına yeni dönemde Adalet Bakanlığı'na personel alımları olacak mı sorusuna Bakan Gül şöyle yanıt verdi;
Hem adli personel, hem de cezaevi personeli konusunda ihtiyaçlarımız var. Bu konuda da Maliye Bakanlığımız, Başbakanlığımız ve hükümetimiz ile birlikte yürütülen çalışmaları, en yakın zamanda ihtiyaçlarımızı giderecek şekilde kamuoyuna duyuracağız. Hem zabıt katibi adli personeli için, hem de cezaevi personeli için ihtiyaçlarımızı inşallah gidereceğiz. Bu konuda bir istihdam olacaktır.
adalet bakanı

Memur olmak isteyen adayları heyecanlandıracak açıklamalarda bulunan Bakan Gül, yaptığı bu açıklamadan sonra adaylar yeni personel alımı ilanlarını bekler oldu. Hali hazırda da Adalet Bakanlığı 300 personel alımı başvuruları devam ediyor. Alımlar; 194 zabıt katibi 90 mübaşir 16 teknisyen şeklinde olacak. Adalet Bakanlığı 300 personel alımı ilanına ulaşmak için tıklayın.

isbasvurulari.net olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve adalet bakanlığı personel alımıyla ilgili bir gelişme olduğu an tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.
Comments


EmoticonEmoticon