Adalet Bakanlığı 194 Zabıt Katibi Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Ağustos 18, 2017

Adalet Bakanlığı 194 Zabıt Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı sonunda beklenen açıklamayı yaptı ve bünyesine 194 Zabıt Katibi alımı yapacağının duyurusunu yayınladı. Adalet Bakanlığı, en az lise mezunu 194 Zabıt Katibi alacak. Yapılacak olan alımlar, sözleşmeli personel statüsünde gerçekleştirilecek. Zabıt Katibi başvurusu yapabilmek için adaylardan bazı şartlar aranmaktadır. Aranacak şartlar, başvuru yolları ve tüm detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Aranacak Genel Şartlar

  1. T.C. Vatandaşı olmak
  2. 35 yaşını geçmemiş olmak
  3. En az lise mezunu olmak
  4. Mezuniyetine göre KPSS puanına sahip olmak
Zabit Katibi başvurusu için aranan şartlar sadece bunlarla sınırlı değil, Adalet Bakanlığı başvuruda bulunacak adaylardan bazı özel şartları da yerine getirmesini istemektedir. Bu şartlar:

Özel Şartlar:

a) Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğerlise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

b) Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

c) Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.) Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

zabıt katibi alımı

Başvuru

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı son başvuru tarihi: 5 Eylül 2017'dir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar bu tarihe kadar müracaatlarını formlar vasıtası ile gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuru yeri, zamanı ve detayları için resmi bildiriyi inceleyiniz. Resmi bildiriye buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon