Bekçiler Ne Kadar Maaş İle Göreve Başladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 16, 2017

Bekçiler Ne Kadar Maaş İle Göreve Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 17 bin bekçi alacağını duyurmuştu. Yapılan açıklama bekçi olmak isteyen adaylar tarafından büyük ilgi görürken bazı illerdeki bekçiler eğitimlerini tamamlayarak göreve başladılar.

‘Gece Kartalları’ adı verilen bekçilere polisler de eşlik ediyor.  Akşam saat 22.00 ile Sabah 06.00 arasında devriye gezecek olan bekçiler haftanın altı günü görev yapacak. En az lise mezunlarından oluşan bekçiler, vatandaşın huzuru ve güvenliğini sağlamak için silah, cop, biber gazı ve kelepçe taşıma hakkına sahipler. Bekçi alımı yapılacak olan illerin duyurusunu ve başvuru bilgilerini sitemizde paylaşıyoruz.

Bekçi alımı ilanlarının yayınlanmasıyla birlikte başvuruda bulunmak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi bekçilerin ne kadar maaş aldığıydı. Yeni göreve başlayan ve görev sınırları içerisinde polislerle aynı yetkilere sahip olan bekçiler, 3 bin 500 TL maaş alacak.

bekçi maaşları

17 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan  açıklama ile kamuya bu sene 17 bin bekçi alımı yapılacağını müjdeledi. Bu alımların 7 bini geçtiğimiz seneden kalmak üzere olup 10 bin kişilik alımın ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yapılacağı belirtildi.
Comments


EmoticonEmoticon