Bekçiler Ne Kadar Maaş İle Göreve Başladı

     
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 8 bin bekçi alacağını duyurmuştu. Yapılan açıklama bekçi olmak isteyen adaylar tarafından büyük ilgi görürken bazı illerdeki bekçiler eğitimlerini tamamlayarak göreve başladılar.

‘Gece Kartalları’ adı verilen bekçilere polisler de eşlik ediyor.  Akşam saat 22.00 ile Sabah 06.00 arasında devriye gezecek olan bekçiler haftanın altı günü görev yapacak. En az lise mezunlarından oluşan bekçiler, vatandaşın huzuru ve güvenliğini sağlamak için silah, cop, biber gazı ve kelepçe taşıma hakkına sahipler. Bekçi alımı yapılacak olan illerin duyurusunu ve başvuru bilgilerini sitemizde paylaşıyoruz.

Bekçi alımı ilanlarının yayınlanmasıyla birlikte başvuruda bulunmak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi bekçilerin ne kadar maaş aldığıydı. Yeni göreve başlayan ve görev sınırları içerisinde polislerle aynı yetkilere sahip olan bekçiler, 3 bin 500 TL maaş alacak.

bekçi maaşları

16 İlde Bekçi Alımı İlanı Yayınlandı

Birkaç ay önce Resmi Gazete üzerinden yayımlanan KHK ile 7 bin kadro ihtisas edilmiş ve bu kadrolara, belirlenen illerde istihdam etmek üzere bekçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Sonunda adayların beklediği ilanlar yayınlanmaya başladı. Yayınlanan ilanlara göre 16 ilin Valiliği'ne bağlı kaymakamlıklara, KPSS şartsız en az lise mezunu bekçi alımı yapılacak. Bekçi alımı ilanlarına ulaşmak için tıklayın

Yorum Yaz