Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 16, 2017

Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanına başvurular devam ediyor. Başvuracak adaylardan KPSS şartı istenmiyor. İlana kimler başvurabilir, başvuru şartları nelerdir tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.
Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı personel alımı ilani ile T.C. Trablus Büyükelçiliği’nde sekreter pozisyonunda görevlendirilmek üzere 3 personel alacağını kamuoyuna duyurdu. İlana başvuracak adayların; T.C. vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek, bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartlarını taşımaları gerekiyor.

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

  1. Güncel Özgeçmiş (CV)
  2.  Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri
  3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti
  4. Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)
  5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.)
  6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge,
  7. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 vesikalık fotoğraf
Dışişleri bakanlığı personel alımı

Sınav

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.
a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:
Yazılı eleme sınavı 11 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 10.00’da T.C. Trablus Büyükelçiliği'nde yapılacaktır.

Başvurular en geç 27 Ağustos 2017 Pazar günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğin Shara Zawiya Dahmani, Trablus adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00 -14:30 saatleri arasında) şahsen yapılacak.
Comments


EmoticonEmoticon