İlkokul Mezunu JÖH Alımı Olacak Mı? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ağustos 22, 2017

İlkokul Mezunu JÖH Alımı Olacak Mı?

En az ilkokul mezunu olan adaylar askeri personel alımlardan faydalanabilsin diye yeni çıkan bir kanunla ilkokul mezunları uzman erbaş alımlarına en az ilköğretim mezunu olan adayların başvuruda bulunma imkanı verildi. Ancak şu an için en az ilköğretim mezunu adaylar sadece meslek sınıfları için lojistik alımlarına başvuru yapabiliyor.
İlköğretim mezunu olanlar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel alımlarından sözleşmeli erbaş pozisyonuna başvuru yapabilme hakkına sahiptirler. Ancak bu pozisyona başvuruda bulunan adaylar mesleğe başladıklarında rütbeleri artmamakta ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sözleşmeli personel olarak çalışmaktadır. Peki Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımlarında ilkokul mezunları başvuruda bulunabilecek mi?

İlginizi Çekebilir: 2017 Yılı En Az İlkokul Mezunu Sözleşmeli Er Başvuruları Başladı
TSK KPSS 60 Puanla Astsubay Alımı Başvuruları Başladı
jöh alımı

En Az İlkokul Mezunu JÖH Alımı Olacak Mı?

İnternette bazı kamu personel alımı ilanları yayınlayan siteler, JÖH alımlarına ilkokul mezunlarının başvurabileceğini belirten haberler yayınlamaktadır. Fakat şuan için böyle bir durum söz konusu değildir. Şuan için JÖH alımlarından ilkokul mezunları faydalanamamaktadır. Ancak lise mezunu aday alımları yapılmaktadır. İlerleyen dönemlerde öğrenim durumuyla ilgili değişikliğe de gidilebilir. Eğer böyle bir şey yaşanırsa bununla ilgili haberi ve ilkokul mezunu JÖH alımı ilanını sitemizde paylaşıyor olacağız. Askeri personel ve diğer kamu kurumlarına ait güncel iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsanız Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. İş Başvuruları Facebook sayfası için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon