İş Bankası Memur Alımı Başladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 16, 2017

İş Bankası Memur Alımı Başladı

Türkiye İş Bankası bugün yayınladığı ilanda memur alımı sınavı başvurularının başladığını adaylara duyurdu. Türkiye'nin en prestijli bankalarından olan İş Bankası bünyesine memur alımı yapacak. Sınav başvurusu için son tarih: 10 Eylül 2017 Pazar günü olarak açıklandı. Sınavla ilgili tüm davet ve duyurular 13 eylül 2017 günü saat 18.00'den itibaren iş başvuru formunda yer alan "Başvuru Durum Takip" alanından yapılacaktır. İşe alımlar İş Bankası İstanbul Genel Müdürlüğü'ne ve bağlı şubelerine yapılacaktır.

Sınava Başvuru Şartları

  1. T.C. Vatandaşı olmak
  2. 8 Eylül 1987 ve sonrası doğumlu olmak
  3. İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak
  4. Erkek adayların askerliğini tamamlamış veya Kasım 2018 tarihine kadar tecilli olması
  5. Kamu haklarından yoksun olmamak
  6. Bankanın daha önce düzenlediği mülakat ve değerlendirme merkezi aşamasında başarısız sayılmamış olmaları gerekiyor. 
  7. Üniversitelerin aktüerya, bankacılık, ekonometri, ekonomi, finans, halkla ilişkiler, hukuk, iktisat, istatistik, işletme, kamu yönetimi, maliye, matematik, muhasebe, sermaye piyasası, sigortacılık, uluslararası ilişkiler, uluslararası ticaret bölümlerinden lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca bu bölümlerden mezun olmayıp, işletme, iktisat, ekonomi, maliye, bankacılık ve dengi dallarda yüksek lisans yapmış olan kişiler de başvuruda bulunabilirler.
iş bankası

Türkiye İş Bankası işe alım süreci: Başvuru > Genel Yetenek > Mülakat > Belge Hazırlama şeklinde gerçekleştirilmektedir. İş Bankası bünyesinde memur olarak çalışmak istiyorsanız, https://ik.isbank.com.tr üzerinden sınav başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruda bulunabilmek için daha önceden sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Eğer kaydınız yoksa yine bu adres üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirebilir, daha sonra da memur alımı sınavına kayıt yaptırabilirsiniz. Başvuru sonuçları 13 Eylül 2017 tarihinde açıklanacak.
Comments


EmoticonEmoticon