LYS Tercih Sonuçları Açıklandı! Üniversite Kayıtları Ne Zaman? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ağustos 08, 2017

LYS Tercih Sonuçları Açıklandı! Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi Twitter üzerinden sınav merkezi tercih sonuçlarının 8 Ağustos Salı günü saat 17.00'den sonra açıklanacağını duyurmuştu. Açıklama üniversite hayalini kuran adaylarda büyük heyecan yaratmıştı. Milyonlarca adayın merakla beklediği LYS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Öte yandan Yüksek Öğretim kurumu, üniversite kayıtları ne zaman başlıyor sorusu için resmi bir açıklama yaptı. Üniversiteyi kazananlar e-devlet ve kazandıkları üniversite üzerinden kayıt yaptırabilecekler.
ösym tercih sonuçları

Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

İnternet üzerinden başvurular 11 Ağustos 2017 tarihinde başlıyor, 16 Ağustos 2017 tarihinde sona eriyor. İnternet üzerinden başvurular e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. e-Devlet sitesinde Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı sayfası altında üniversite kayıtları linkinden yapılacak. Üniversiteyi kazanan öğrenciler internet haricinde, kazandığı üniversiteye gidip kayıt yaptırabilecek. Kayıtlar 14 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak, 18 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek.
Öğrencinin kayıt sırasında yanında bulundurması gereken evraklar hakkında kazandıkları üniversite mutlaka bir duyuru yapacaktır. Öğrencilerin kayıt yaptırmadan önce bu duyuruları takip etmesi gerekmektedir. Genel olarak kabul görülen kayıt için gerekli olan evraklar şunlardır:

  • Kayıt için gerekli evrakların başında ÖSYS Sonuç Belgesi vardır. Aday öğrenciler bu belgeyi, https://ais.osym.gov.tr adresinden temin edebilmekte.
  • Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi
  • 8 adet 4.5 x 6 cm boyutunda fotoğraf. ( Fotoğraf sayısı üniversitelere göre değişkenlik gösterebilir.)
  • İkamet Adresi Beyanı.
  • Askerlik Durumu Belgesi
  • Lise Diplomasının aslı ya da 2016 tarihinde mezun olanlar için yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı

Tercih Sonuçlarını Görüntülemek İçin Tıklayın
Comments


EmoticonEmoticon