Ön Lisans Mezunlarına Polislik Yolu Açıldı! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Ağustos 25, 2017

Ön Lisans Mezunlarına Polislik Yolu Açıldı!

Polis olmak isteyenlere müjde! Resmi Gazete'de bugün yayımlanan 694 sayılı Ohal kapsamında KHK ile ön lisans mezunlarına polislik yolu açıldığı duyuruldu. Adaylar çeşitli forumlar ve sosyal medya üzerinden ön lisans mezunları için polislik yolunun açılmasını hükümetten talep ediyorlardı. Bizlerde bu konuyla ilgili olarak adaylardan çok sayıda mesaj alıyorduk. Bu sabah saatlerinde Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile ön lisans mezunları için polis olma yolu açıldı. Yayımlanan KHK'ya göre ilan edilen toplam kontenjanın yüzde 20'sini aşmayacak şekilde Ön Lisans mezunlarına polislik hakkı verildi.

Resmi Gazete'de Yayınlanan İlgili KHK Metni

MADDE 14- 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin ikinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

"Toplam kontenjanın %20'sini aşmamak kaydıyla Bakanlıkça belirlenecek sayıda Ön Lisans mezunu da bu fıkrada belirtilen usule uygun olarak polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir."
khk
Yayınlanan bu KHK ile artık Ön Lisans mezunları polis olma yolu açılmış oldu. Polis alımı ve diğer kamu kurumlarına ait personel alımı duyurularını takip etmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Facebook sayfamız için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon