PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Tarihi - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ağustos 09, 2017

PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Tarihi

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) 2500 personel alımı başvuru tarihi açıklandı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT'ye 2017 yılında toplam 2 bin 500 personel alımı yapılacağını ve başvuruların alınmaya başlayacağı tarihi açıkladı.

Katıldığı bir televizyon programında PTT bünyesine personel alımı yapılacağını açıklayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, alım için haber bekleyen adaylara müjdeyi verdi. PTT personel alımı 2017 yılı içerisinde yaklaşık olarak 2500 kişi ile yapılacak. Bu sayı atama bekleyen adayları mutlu eden son derece iyi bir sayı olarak dikkat çekiyor ve resmi kurumlarca ilgili ilanın yayınlanması sabırsızlıkla bekleniyor. Adaylar ilanı beklerken Bakan Ahmet Arslan, PTT memur alımı başvuru tarihini duyurdu. PTT personel alımı başvuru tarihinin 15 Ağustos 2017'de başlayacağı açıklandı.
PTT 2500 personel alımı

Personel Alımı İçin Genel Şartlar

  1. 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak
  2. kamu haklarından yoksun olmamak, ceza almış olmamak
  3. Askerlik ile ilgisinin olmaması, askerlik çağına henüz gelmemiş veya tecilli olmak
  4. Diğer kurumlarda mecburi hizmeti olmamak
  5. KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puanı almış olmak,
İlan yayınladığı an gerekli olan KPSS puanı bilgisine ve adaylardan istenilen özel şartlara ulaşabilirsiniz. PTT personel alımı ilanı ve diğer kamu ilanları hakkında anında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuz için tıklayın.
Bakan Ahmet Arslan kısa zaman önce Karayolları Genel Müdürlüğü'ne 640 memur alımı yapılacağını açıklamıştı. İlgili haber metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon