PTT 2500 Personel Alımı KPSS Puanı ve Bölüm Şartı Hakkında - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Ağustos 12, 2017

PTT 2500 Personel Alımı KPSS Puanı ve Bölüm Şartı Hakkında

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında PTT, TCDD ve Karayolları personel alımları hakkında bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yaptığı açıklamalar nedeniyle adaylarda büyük heyecan yarattı. Ahmet Arslan'ın açıklamalarına göre PTT bünyesine 2500 personel alınacak. Bakan başvuru tarihi olarak 15 Ağustos 2017 tarihini işaret etmişti. Başvuru tarihinin de açıklamasıyla birlikte iş arayan ve memur olmak isteyen on binlerce işsiz vatandaş, ilanın yayımlanması için beklemeye başladı. Adaylar ilanın yayınlanmasını beklerken PTT personel alımı hangi bölüm mezunları için yapılacak? KPSS puanı şartı kaç olacak? gibi soruların cevabını araştırmaya başladı.

PTT 2500 personel alımının gişe görevlisi, büro ve dağıtıcı personeli pozisyonlarına yapılması bekleniyor. Bu pozisyonlar için başvuruda bulunacak adayların üniversitelerin aşağıdaki belirtilen bölümlerinden mezun olmaları şartı aranmaktadır. İşte PTT personel alımında istenen mezuniyet ve KPSS puan şartı.


Büro ve Gişe Personeli

PTT bünyesinde büro ve gişe personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin aşağıdaki bölümlerden mezun olması beklenmektedir.
1
2
3
4
PTT Gişe ve büro görevlisi pozisyonuna başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.


Dağıtıcı Personeli Alımı

PTT bünyesinde büro ve gişe personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin aşağıdaki bölümlerden mezun olması beklenmektedir. Dağıtıcı pozisyonuna yapılacak olan alımlar ön lisans düzeyinden alınacak olup, başvuru yapacak adayların KPSS'den en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.
5

Comments


EmoticonEmoticon