PTT Personel Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ağustos 14, 2017

PTT Personel Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor!

Merakla beklenen PTT personel alımı başvuruları yarın başlıyor. Daha önce 2.500 kişiyi bünyesine katan PTT, kalan 2.500 kişiyi de işe almak için kolları sıvadı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programında  PTT bünyesine 2.500 personel alımı yapılacağını ve başvuru tarihinin 15 Ağustos 2017 olacağını işaret etmişti. Bakanın açıklamasından sonra adayları büyük bir heyecan sarmıştı. Nihayet beklenen başvuruların başlamasına saatler kaldı. İşe alımların ise büro ve gişe personeli ile dağıtıcı pozisyonlarına yapılması bekleniyor.

PTT'ye yapılacak personel alımı sürecinin nasıl ilerleyeceği konusuna da değinen Bakan Arslan, "Puan sıralamasına göre, kişiler KPSS puanlarına göre başvuruyor. Sonra onları sıraya diziyoruz ve bu sıralama çerçevesinde mülakata çağırıyoruz. Mülakatları bu sene içerisinde yapıp böylece PTT bünyesine 2500 kişiyi daha dahil etmiş olacağız, toplam 5 bin kişi olacak" açıklamasında bulundu.

PTT 2500 Personel Alımı Başvuruları Başladı. Başvuru ve Detaylar İçin Tıklayın.

Genel Şartlar

  • 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.
  • On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. NOT: 18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.
  • Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
  • 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar,Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet,hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.
  • Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
  • Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).
  • Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak.
  • Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
  • 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve yeterli puanı almış olmak
ptt iş başvurusu

Mesai Saatleri

PTT çalışanlarının mesai saatleri bulundukları şubelere göre ufak değişiklikler gösterebilmektedir. Sabahları 08.00 - 08.30 arasında mesai başlamakta olan gişe ve büro görevlileri bazı şubelerde 16.30'a kadar bazı şubelerde ise 17.30 - 18.00 - 18.30'a kadar çalışmaktadır.

PTT Personel Maaşları

PTT bünyesinde çalışmak isteyen adayların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olan PTT personel maaşları konusuna açıklık getirmek istiyoruz. PTT çalışanları her ayın 15'inde maaş ödemesi almaktadır. PTT personellerinin maaşları 3 bin TL civarındadır. İstanbul'da gişe ve büro personeli olarak görev yapan personeller 2 bin 900 TL ile 3 bin TL arasında maaş almaktadır. Ancak aylar geçtikçe vergi dilimi artışından dolayı maaşlar yılın son aylarında 2 bin 500 TL seviyelerine kadar düşmektedir. Öte yandan dağıtıcı personeller ise 2 bin 700 TL ile 2 bin 800 TL civarında ücret almaktadır. Bu personellerin maaşları vergi dilimine girilmesinin ardından yılın son aylarında 2 bin 400 TL seviyelerine kadar gerilemektedir.
Comments


EmoticonEmoticon