TSE 40 Personel Alımı İlanı Yayınlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Ağustos 25, 2017

TSE 40 Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bünyesinde bulunan farklı pozisyonlardaki personel açığını kapatmak için memur alımı ilanı yayınlattı. İlan, Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından 25.08.2017 tarihi itibariyle yayına alındı. TSE personel alımı sözlü sınav ile yapılacak olup, alım yapılacak olan pozisyonlara, adaylardan istenilen şartlara ve başvuru kanallarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Türk Standartları Enstitüsü merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere, 12 TSE uzman yardımcısı, 24 memur, 2 şoför ve 2 avukat olmak üzere toplam 40 kişiyi işe alacak. Memur alımları Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılacak olan sözlü sınav ile gerçekleştirilecektir.

TSE Personel Alımı Şartları

TSE personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylardan istenilen şartlar:

  • 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımak,
  • Kişinin mesleğini icra etmesini engelleyecek sağlık probleminin bulunmaması,
  • TSE uzman yardımcısı ve avukat pozisyonlarına başvuruda bulunacak olan kişilerden 2017 yılında yapılan KPSS’den uzman yardımcılığı için KPSSP3, avukat pozisyonuna başvuru için KPSS P4 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak,
  • Şoför ve memur kadroları için başvuruda bulunmak isteyen kişilerden 2016 yılında yapılan KPSS’den  memur pozisyonu için KPSSP3, şoförlük için lise türü KPSSP4 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak ve yerleştikleri ilde en az 5 yıl yaşamayı kabul etmiş olmak şartları aranmaktadır. 

Ayrıca her kadronun kendine özel eğitim şartları bulunmaktadır. Eğitim bilgisi şartlarına ilanın sonundaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
TSE personel alımı

Başvuru

TSE personel alımlarını sözlü sınav ile yapılacağından bahsetmiştik. Sözlü sınava katılmak isteyen adaylar 18 Eylül 2017 tarihi ile 2 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmelidir. Başvurular kurumun resmi internet sitesi olan www.tse.org.tr üzerinden yapılmaktadır. Adaylar başvurularını TSE'nin internet sitesindeki duyurular alanından elektronik ortamda başvuru formu ile özgeçmişlerini oluşturarak ve fotoğraf ve mezuniyet belgelerini elektronik ortama aktararak gerçekleştireceklerdir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ilanın tam metnine ulaşabilirler.
https://goo.gl/cvbXk7
Comments


EmoticonEmoticon