Yeni KHK'ya Göre 7.500 Bekçi Kadrosu İhdası Yapıldı! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Ağustos 25, 2017

Yeni KHK'ya Göre 7.500 Bekçi Kadrosu İhdası Yapıldı!

Binlerce aday bekçi alımı ilanını sabırsızla beklerken 25.08.2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre Emniyet bünyesinde görevlendirilmek üzere 7500 çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.
OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameye göre bir çok kamu kurumu için kadro ihdası yapıldı.  Yapılan kadro ihdaslarına göre Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 32 bin 14 kadro ihdası yapıldı.
yeni bekçiler

Kamuya yapılan bu kadro ihdaslarının 7 bin 500'ü çarşı ve mahalle bekçisi olacağı açıklandı. İşte Resmi Gazete'de yayınlanan o KHK bildirisi:

İlginizi çekebilir: Bekçi Maaşları Ne Kadar Olacak?
KHK

29 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile yine Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadro ihdası yapılmıştı. Yapılan kadro ihdasından sonra Bekçi alımı için ilan yayınlanmayınca adaylar ilan taleplerini çeşitli forumlarda ve sosyal medyada gündeme getirmeye çalıştı. İlanın yakın bir zamanda yayınlanması bekleniyor. isbasvurulari.net olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve bekçi alımıyla ilgili bir gelişme olduğu an tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız.
Comments


EmoticonEmoticon