Bakan Müjdeyi Verdi: Taşeron İşçilere Kadro Veriliyor. - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Eylül 18, 2017

Bakan Müjdeyi Verdi: Taşeron İşçilere Kadro Veriliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan taşeron işçileri sevindirecek haber geldi. Bakan, taşeron işçilerin kadro hakkı elde etmesiyle alakalı olarak çok önemli açıklamalarda bulundu. Jülide Sarıeroğlu'nun açıklamalarının tümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Taşeron işçilere kadro konusuna değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadro için Maliye Bakanlığı ile sıkı bir çalışma içerisinde olduklarını vurguladı. Taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesi için çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarla paylaşılacağını ifade eden Bakan Sarıeroğlu, yeni yıla girmeden konuyla ilgili detayların gelişme göstereceğini açıkladı

Bakan'ın Açıklaması Şu Şekilde:
"İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamları ile ilgili beklentilerini de karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalarımızı kısa bir sürede tamamlayıp kardeşlerimizle paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına, beklentilerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden cevap vermiş olacağız" dedi.

Hükümetin taşeronlarla ilgili politikasına değinen Sarıeroğlu, "İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamları ile ilgili beklentilerini de karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz.

Bu çalışmalarımızı kısa bir sürede tamamlayıp kardeşlerimizle paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına, beklentilerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden cevap vermiş olacağız. Yine çocuk işçilerle alakalı, mevsimlik tarım işçileriyle alakalı düzenlemeler yapacağız. Eskişehir'de de sayıları oldukça fazla. İnsan onuruna yakışır bir çalışmayla, yaşama şartlarıyla hayatın idamesi sağlanabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.
Comments


EmoticonEmoticon