Binali Yıldırım Taşerona Kadro Verilecek Tarih Hakkında Açıklama Yaptı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Eylül 22, 2017

Binali Yıldırım Taşerona Kadro Verilecek Tarih Hakkında Açıklama Yaptı

Taşeron işçiler için kadro çalışmaları hızla sürerken hükumet kanadından konuyla ilgili olarak açıklamalar peş peş gelmeye devam ediyor. Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron işçilere kadro verilmesi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bugün ise Başbakan Binali Yıldırım tarafından konuyla alakalı olarak çok önemli açıklamalar geldi. Binali Yıldırım'ın açıklamaları taşeron işçileri sevindirdi. Başbakan Yıldırım, açıklamalarında taşeron işçilere kadro verilecek tarihi de işaret etti. İşte o açıklama:
taşeron
Sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte genel olarak çalışma hayatı ile ilgili görüştük. DESK ve İş Adamları Sanayicilerimiz katıldı. Kısacası çalışma hayatımızın ve iş camiamızın yüzde 80'inin temsil edildiği büyük bir sivil toplum teşkilatı ile bir arada olduk. Türk-İş'e gelip taşeron konusu konuşmamak olmaz. Hükümet olarak uzun süreden beri ilgili bakanlıklarımız çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve çalışanlarımızı kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar çeşitli alternatifler bağlanarak tamamlanmak üzere. Buradaki son tarihimiz bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu'na gelecek.

KADRO BU SENE VERİLECEK 
Başbakan Binali Yıldırım'ın binlerce taşeron işçiyi ilgilendiren açıklamalarına göre; taşeron işçilere bu sene sonuna kadar kadro verilecek. Başbakan'ın açıklamalarıyla birlikte taşeron işçiler büyük sevinç yaşarken, kadronun verileceği tarihi beklenmeye başlandı. isbasvurulari.net olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve taşeron işçilere yönelik herhangi bir gelişme olduğunda bu gelişmeleri anbean sitemizde paylaşacağız.
Comments


EmoticonEmoticon