Binali Yıldırım: Taşerona Kadro Yok, Devletle Bağları Kurulacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Eylül 26, 2017

Binali Yıldırım: Taşerona Kadro Yok, Devletle Bağları Kurulacak

Taşeron konusu gündemdeki yerini korurken, Başbakan Binali Yıldırım'dan Habertürk, TRT Haber, NTV, CNN Türk ve A Haber kanallarının ortak yayınında konuya ilişkin çok önemli bir açıklama geldi. İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları ve hükumetin uygulamayı düşündüğü taşeron planı...

TAŞERONA KADRO MU, SÖZLEŞME Mİ?

Başbakan Binali Yıldırım, Taşerona kadro mu sözleşme mi olacak? Sorusuna karşı "Orasını açıklamayayım ama devletle bağları kurulacak" açıklamasında bulundu. Ayrıca Başbakan açıklamalarında "Taşeron işçilerle ilgili konuyu en geç bu yılın sonunda bir karara bağlamış olacağız. Taşeron statüsünde çalışan vatandaşlarımız endişe etmesin. Onların çalışmasını teminat altına alacak ve sürekliliğini sağlayacak bir model üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı çalıştılar." sözlerine de verdi.
taşeron işçi

Hükümetin taşeron işçilerle ilgili olarak nasıl bir formül uygulayacağı ve devletle bağlarının nasıl kurulacağı hakkında bilgi verilmedi. Fakat konunun 2017 yılının sonuna kadar bir çözüme kavuşturulması bekleniyor.
Comments


EmoticonEmoticon