Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 80 İş Müfettiş Yardımcısı Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Eylül 18, 2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 80 İş Müfettiş Yardımcısı Alımı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevlendirilmek üzere 80 İş Müfettiş Yardımcısı alacak. İşe alımlarda KPSS puanı ve kurum sınavı uygulanacaktır. Sınav başvuru şartları, son başvuru tarihi ve gerekli olan KPSS puanı bilgilerine yazıdan ulaşabilirsiniz.

Sınava başvuru şartları;

  • Giriş sınavının yapılacağı 2017 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
  • Hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksekokullardan birini bitirmek,
  • 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve KPSSP9, KPSSP42, KPSSP48 puan türlerinden herhangi birinden 85 ve daha yukarı puan almış olmak (Bu üç puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır), (Başvuruda bulunan adaylardan puan sıralamasına göre en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 5 katı olan 400 aday sınava davet edilecektir. Ancak sınava katılmaya hak kazanan son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.)
  • Sağlık durumu itibariyle iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk koşullarına elverişli olmak,
  • Tutum ve davranışları, varsa, sicili yönünden müfettişliğe engel durumu bulunmamak,
  • Bu sınava daha önce hiç girmemiş yada en fazla bir kez girmiş olmak,
Yazılı sınavda başarılı olmak için, her oturumdan alınan puanın yüz üzerinden 60 puanın altında olmaması şartıyla üç oturumun ortalamasının yüz üzerinden 70 puandan az olmaması gerekmektedir.

İş Müfettiş Yardımcısı Maaşları 2017

9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir İş Müfettiş Yardımcısı 2017 yılı ilk altı ayı içerisinde göreve başladığında aylık 3.353 TL net ücret alabilecektir.
Belirtilen aylık net ücretlere Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir.
personel alımı

Başvuru İşlemleri

İş Müfettiş Yardımcılığı başvuruları 4 Ekim 2017'de başlayacak, 18 Ekim 2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Başvurular, Aday Başvuru Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Belirtilen süreler dışında yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.
Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon