Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Polis Alımı Açıklaması - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Eylül 29, 2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli Polis Alımı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde katıldığı Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde polis alımları ve komiser yardımcısı alımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı, konuşmasında gündemdeki yerini koruyan Kuzey Irak referandumuna ilişkin açıklamalarda bulunurken, konuşmasının bir bölümünü de sivil polis alımlarına ayırdı. İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının tamamı.

SİVİL KOMİSER YARDIMCISI ALIMINA DEVAM EDECEĞİZ
Bugün mezun olanlarla birlikte 17-25 Aralık sonrası göreve başlayan komiser yardımcısı sayısı 7 bin 347'yi buldu. Eskiden yılda 500 mezun verebilen akademimiz üstün bir gayretle sadece bu yıl bin 859 mezun vermiştir. Mevcut eksiği tamamlayana kadar bu sistemle, yani sivilden öğrenci alarak komiser yardımcısı yetiştirme programını sürdüreceğiz
Polis alımına ilişkin "21. Dönem 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı!" başlıklı haberin detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN.

tayyip erdoğan
Polis Akademisi'ni FETÖ darbe girişiminden sonra yeniden yapılandırdıkları ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılacak olan sınavların Polis Akademisi dışında olacağını ve polis alımların tamamen bilgiye ve başarıya dayalı olacağını belirtti. Erdoğan'ın açıklamalarındaki önemli başlıklar şu şekilde;

Şu anda ekranları başında tüm anneler babalar bu merasimi izliyorlar. Evlatlarını bu vatan seferberliğinde hazırlayıp yetiştirdikleri için Allah onlardan razı olsun.
FETÖ sonunda işi millete saldırmaya kadar vardırdı. 17-25 Aralık'ın ardından başlattığımız mücadeleyi 15 Temmuz'dan sonra hızlandırarak devletten temizledik. Bu çerçevede Polis Akademisi'ni de yeniden yapılandırdık.
PKK ile mücadelede sadece 2015'in temmuzundan bu yana 1000'in üzerinde şehit verdik. Buna karşılık da 10 bine yakın da teröristi etkisiz hale getirdik. Ölen de, kaçıp giden de bizden gidiyor. 100 bini aşkın bir insan kaybımız var. Elbette teröre bulaştıkları için, kan döktükleri için devletlerine, milletine ihanet ettikleri için bunların hiçbirinin gözünün yaşına bakmıyoruz.
Fakat faturayı kendimizin ödediğini de asla unutmayacağız. Biz tüm terör örgütlerinin, tüm teröristlerin üstesinden geliyoruz, geleceğiz. Bu konuda kararlılığımız var. Allah'ın izni ile bu işi halledeceğiz. Aksi halde tarih bize bunun hesabını sorar. Büyük bedeller ödeyerek imha ettiğimiz terör örgütlerinin yerine sürekli yenileri türeyecekse o zaman burada bir sorun var demektir.
Diyerek polis alımları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sitemiz üzerinden polis alımı ilanlarına ulaşabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon