Jandarma Askeri Personel Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Yükseldi - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Eylül 20, 2017

Jandarma Askeri Personel Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Yükseldi

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımlarında geçerli olan askerlik ve yaş şartında önemli değişiklikler oldu. Adayların en çok esnetilmesini istediği askerlik ve yaş şartında değişikliğe gidildi. Her yıl önemli sayıda personel alımı yapan kurum, askeri personel alımı şartlarındaki esnetilmeyi kamuoyuna duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı her yıl binlerce askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. İlanlar resmi internet sitesi üzerinde yer alan personel temin bölümü aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan ilanlarda daha önceden genel olarak askerlik terhisi şartı aranmakta ve yaş şartı da istenmekteydi. Adayların Merakla beklediği duyuru geçtiğimiz günlerde yapıldı ve askerlik terhisi şartının kaldırıldığı belirtildi. Yaş şartı da bir miktar daha artırılmış oldu.
jandarma


YENİ ŞARTLAR ŞU ŞEKİLDE

  • 3 Yıl Terhis Şartı Kaldırıldı

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında adayın askerliğine devam ediyor olması ya da terhis olması şartı bulunmaktaydı. Askerliğini devam ettiren adayların belirlenmiş tarihe kadar terhis olması mecburiyeti ve terhis olanlarında en fazla 36 ay önce terhis olması gerekmekteydi. Sonunda askerlik şartı tamamen kalktı. 
  • 25 Yaş Şartı Esnetildi
Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında adayların 25 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktaydı. Bu şart pek çok aday tarafından istenmemekte ve kaldırılması gerekir olarak yorumlanıyordu. Sonunda müjdeli haber geldi ve yaş şartı 25'den 27'ye yükseltildi. İlerleyen dönemlerde kademeli olarak daha da artırılabilir. Yukarıda hangi şartların kaldırıldığı belirtilmiş olup bundan sonra ki askeri personel uzman erbaş çavuş, asayiş ve Jandarma Özel Harekat Komandosu alımları buna göre yapılacaktır.

Askeri personel alımlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon