MEB 47 Bin 850 Temizlik ve 9 Bin 473 Güvenlik Görevlisi Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Eylül 28, 2017

MEB 47 Bin 850 Temizlik ve 9 Bin 473 Güvenlik Görevlisi Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı, bünyesinde yer alan okullardaki temizlik ve hijyeni arttırmak amacıyla ihtiyaç doğrultusunda temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapıyor. İşe alımlar için toplamda 57.323 kişilik bir kontenjan ayrıldı. İŞKUR Toplum Yararına Program adı altında gerçekleştirilen MEB temizlik ve güvenlik görevlisi alımı başvuruları hakkındaki tüm detaylara yazıdan ulaşabilirsiniz.

Şu ana kadar Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Programları kapsamında çok sayıda ile temizlik görevlisi alımı yapıldı ve halen başvurusu devam eden çok sayıda il bulunmaktadır. Buna göre binlerce kişilik temizlik görevlisi alımı başvuruları devam ediyor. Peki temizlik görevlisi (hademe) ve güvenlik alımı ilanlarına nasıl başvuru yapılır?
hademe

NASIL BAŞVURU YAPILIR?
MEB temizlik ve güvenlik görevlisi alımları İŞKUR aracılığıyla gerçekleşmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresine tıklayarak, sol üstte yer alan "Ara" butonuna basması gerekmektedir. Hangi ilanlar halen açık ise liste halinde sunulmakta ve son başvuru tarihi en sağ bölümde duyurulmaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler ne kadar erken hareket ederlerse o kadar iyi olacaktır. Çünkü kontenjanların dolma ihtimali bulunmaktadır. Personel alımlarına çok fazla sayıda başvuruda bulunan kişi olduğu bilinmektedir. Adaylar belirtilen tarihlere kadar illerinde bulunan İŞKUR müracaat merkezlerine giderek MEB okullarında temizlik görevlisi veya güvenlik olmak için başvuru yapmak istediğini söyleyebilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.
Comments


EmoticonEmoticon