PTT Personel Alımı İptal Edildi! 5 Bin Yeni Personel Alımı Yapılması Bekleniyor!

     
Ülkemizin en büyük kamu kurumlarından bir tanesi olarak faaliyet gösteren PTT'nin personel alımları iptal edildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Maliye Bakanlığı'nın onayıyla bünyesine kamu personeli alımı yapmaktadır. Kurum tarafından bugün yapılan duyuruda 2017/2 ve 2017/3 personel alımlarının durdurulduğu kamu oyuna duyuruldu.

PTT personel alımı 5 bin kişi ile yapılacaktı. 2017 yılı içerisinde 2017/1 alımları tamamlandı ve adayların atamaları gerçekleştirildi. Ancak adayların en çok beklediği ve en büyük alımlar olan 2017/2 ve 2017/3 alımları henüz devam ederken, Danıştay tarafından iptal kararının çıkarıldığı duyuruldu. PTT tarafından bugün yapılan açıklama ile personel alımlarının iptal edildiği ve yeniden ilanların yayınlanacağı belirtildi.
PTT

5000 KİŞİLİK YENİ ALIM YAPILMASI BEKLENİYOR
PTT personel alımları şuan için iptal edildi. Fakat, adayların mağdur olmaması açısından yeni personel alımı ilanlarının yayınlanacağı PTT tarafından açıklandı. Yeni alımların 4.000 - 5.000 kişi ile yapılması bekleniyor. Alım yapılacak olan pozisyonlar ise şöyle; dağıtıcı, gişe görevlisi ve büro görevlisi.
PTT personel alımı ilanının ne zaman yayınlanacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, bizler bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. İlan yayınlanır yayınlanmaz sitemizde yayınlayacağız. PTT personel alımı ilanını ve diğer tüm kamu kurumlarının ilanlarını takip etmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Facebook sayfamız için TIKLAYIN.

Yorum Yaz