2.500 Adliye Memuru ve 3.500 İKM Gardiyan Alımı Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Ekim 05, 2017

2.500 Adliye Memuru ve 3.500 İKM Gardiyan Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül personel alımı ilanı bekleyen adaylara sonunda müjdeli haberi verdi. Adalet Bakanlığı bünyesine 2 Bin 500 Adliye Memuru ve 3 Bin 500 İKM Gardiyan Alımı Yapılacak. Bakan Abdulhamit Gül'ün açıklamalarına ve Personel alımı hakkındaki tüm detaylara yazıdan ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz haftalarda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül resmi sosyal medya hesabı Twitter aracılığı ile memur alımı yapılacağının müjdesini vermişti. İşte o tweet;
Twitter
Abdülhamit Gül'ün resmi hesabından yapılan bu paylaşımdan tam 1 ay sonra Bakan'dan müjdeli haber geldi. 2 Bin 500 Adliye Memuru ve 3 Bin 500 İKM Gardiyan Alımı Yapılacağı kamuoyuna duyuruldu.

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Zabıt katibi itibariyle birkaç gün içerisinde ilana çıkacağımız, çalışmaları nihayete getirdiğimiz 2 bin 500 adliye çalışanı alacağız. 3 bin 500 infaz koruma personeli alacağız. Çok yoğun bir şekilde personel takviyesiyle birlikte inşallah yargıdaki yük de azalmış olacak." dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklama ile adliye memuru ve İKM gardiyan alımı hakkında bilgi verildi. Bakan açıklamasına göre 2 bin 500 kişilik adliyede çalışacak memur ve 3 bin 500 infaz koruma memuru (ikm) gardiyan alımı yapılacak.
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bin 500 kişilik hakim ve savcı alımı ilanı hakkında değerlendirmeler yaparken adliye memuru ve infaz koruma memuru alımları hakkında da müjde vermiş oldu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül memur alım ilanının ne zaman yayımlanacağı hakkında da bilgi verdi. Buna göre toplam 6 bin kişilik memur alımı ilanının birkaç gün içerisinde kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlanır yayınlanmaz sitemizde paylaşacağız. Bizi Facebook üzerinden takip etmek için tıklayın. Adalet Bakanlığı personel alımı ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon