4 Kamu Kurumu KPSS En Az 50 Puan ile 7.353 Personel Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ekim 17, 2017

4 Kamu Kurumu KPSS En Az 50 Puan ile 7.353 Personel Alımı Yapıyor

Ekim ayı itibariyle kamu kurumları personel alımı çalışmalarını hızlandırdı. Neredeyse her gün farklı bir kurum memur alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı veya Resmi Gazete'de yayınlıyor. Bizler de ilanlar yayınlandıkça tüm detayları sitemiz üzerinden paylaşıyoruz. 2018 yılına girmeden açık pozisyonlarını kapatmak isteyen kurumlar, memur alımlarındaki en temel şartı KPSS olarak belirledi. Şu anda gündem de olan 4 Kamu kurumu bünyelerindeki memur personel ihtiyaçlarını gidermek için toplamda 7 bin 353 alım yapacaklar. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda başvurularını gerçekleştirebilecekler. Yazımızda başvuruları aktif olarak devam eden ve KPSS en az 50 puan ile personel alımı yapan kamu kurumları ve başvuru kanallarını sizlerle paylaşıyoruz.

Başvuruda bulunacak olan adayların 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca alımlar en az Lise mezunu olmak üzere Önlisans ve Lisans mezunları için geçerlidir. Adayların KPSS puanları ön planda olmakla birlikte, adayların puanlarına göre bir sralama yapılacak ve sıralama sonucuna göre değerlendirme yapılacaktır. Adayların KPSS puan sıraına göre değerlendirmeye alınan adaylar ise kurumlar tarafından yapılacak. Yazılı ve Sözlü sınava katılacaklardır. Bu sınavlardan başarılı olan adaylar ise kadroya girebilecektir.

İŞTE ALIM YAPAN O KURUMLAR

Adalet Bakanlığı 6 bin 611 Memur Alımı:

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde binlerce memur alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı bünyesine 2 bin 500 kişilik kadro ile 2 bin 250 Zabıt Katibi ve 250 Mübaşir alımı yapacak. Aynı zaman da Adalet Bakanlığı Ceza ve tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 3 bin 611 kişilik kadro ile, 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli(şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611  personel alımı yapacak. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.


Orman Genel Müdürlüğü 125 Memur Alımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyurya göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 125 kişilik kadro ile Orman Muhafaza Memuru alımı yapacağını belirtti. Adaylar başvuru yapabilmeleri için Önlisans seviyesinde 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan kamu personeli Seçme Sınavından KPSSP93 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

TBMM 192 Memur Alımı

Resmi Gazete ilanları arasında yer almakta olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı 192 memur alım ilanı birçok adayı sevindirdi. Buna göre Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı Ankara, İstanbul ve Kocaeli'de bünyesine farklı pozisyonlarda toplamda 192 kişilik kadro ile memur alacak. Adaylar başvuru için 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almş olmaları gerekmektedir. Ayrıca alımlar en az lise mezunları içni geçerlidir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

memur alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 Memur Alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı gerçekleştiriyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliği için toplamda 425 kişilik boş kadro ile bünyesine, 300 Muhafaza Memuru, 50 Memur, 25 Avukat ve 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü alımı yapacak. Adaylar aranan şartları taşımaları durumunda, adaylarda Sınav yapılacak olup bu sınvdan başarılı olan adaylar ise kadroya alınacaktır. Başvurular 25 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olup en geç 05 kasım 2017 tarihine kadar devam edecektir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.
Comments


EmoticonEmoticon