Adalet Bakanlığı 2500 Personel Alımı İlanı Yayınlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ekim 09, 2017

Adalet Bakanlığı 2500 Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı. Daha önce Adalet Bakanlığı'nın personel alımı yapacağına ilişkin haberi sizlerle paylaşmıştık. Bu akşam itibariyle de Devlet Personel Daire başkanlığı 2500 personel alımı ilanını yayınlandı. Adalet Bakanlığı alım yapacağı 2500 kişilik kadro için adaylara yazılı ve/veya sözlü olarak sınav gerçekleştirecek. Buna göre Adalet Bakanlığı bünyesine 2500 kişilik boş kadro ile, 2250 Sözleşmeli zabıt katibi ve 250 Sözleşmeli Mübaşir alımı yapacak. İşte adaylardan aranan şartlar;

Genel Şartlar

Adalet Bakanlığı bünyesine alım yapacağı 2500 kişilik kadro için adaylara KPSS şartı arayacak. Adayların sözlü veya yazılı sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına bakılacak. Buna göre adaylar en az lise mezunu olmak şartı ile, Önlisans ve Lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunacak kişilerin askerlikle ilişiği olmamalıdır. Adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Özel Şartlar

Zabıt Katipliği için: 

Adalet Bakanlığı 2250 Zabıt katibi ilanına başvuru yapacak adaylar, ) Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlsans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarh itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak şartları aranmaktadır.

Mübaşir: 

Adalet Bakanlığı 250 Mübaşir kadrosuna başvuru yapacak adaylar, en az lise veya dengi okul mezunu olmak zorundadırlar.
Adalet Bakanlığı

Başvuru

Adalet Bakanlığı'nın personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, 13 Ekim 2017 tarihi ile 24 Ekim 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, son başvuru günü mesai saati bitimine kadar Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komisyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. Adaylardan istenilen belgeler ve ilanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon