Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 250 Mübaşir Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Ekim 15, 2017

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 250 Mübaşir Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı, her yıl bünyesindeki açık pozisyonları kapatmak için çeşitli pozisyonlarına personel alımı yapıyor. Toplamda 6 Bin 111 personel alımı ilanı yayınlayan Adalet Bakanlığı, 250 kişilik mübaşir alımı gerçekleştirecek.
Adalet Bakanlığı'nın memur alımı yapacağı diğer pozisyonlar ve kadrolar şu şekildedir; 2 bin 250 Zabıt katibi, 250 Mübaşir olmak üzere toplam 2.500 kişilik işe alım gerçekleştirilecektir.
- Zabıt Katibi alımı ilanı için tıklayın.
2. etapta yayınlanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) ilanına göre; 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 91 teknisyen, 75 destek personeli (şoför), 42  destek personeli (aşçı), 34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611  personel alımı yapılacağını belirtti.
- Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ilanına ulaşmak için tıklayın.

Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 250 Mübaşir alımı için adaylardan istenilen şartlar ve başvuru süreci hakkındaki tüm detaylar yazıdadır.

Mübaşir Alımı Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • En az lise mezunu olmak
  • KPSS girmiş 70 ve üzeri almış olmak
  • Askerlik ile ilgisi olmamak ya da erteletmiş olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak
Mübaşir alımı başvurularında adaylardan aranılan şartlar yukarıda belirtildiği gibidir. Peki başvuruda bulunmak isteyen adayların izlemesi gereken yol nedir? Sorunun cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Mübaşir

Başvuru

Adalet Bakanlığı 250 mübaşir alımı başvuruları başladı ve adayların 25 Ekim 2017 tarihine kadar kesin müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuruların hangi kurumlara yapılacağı ve Adaylardan istenilen belgeler ilanda belirtilmiştir. Adalet Bakanlığı 250 mübaşir alımı ilanına ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon