Adalet Bakanlığı 1500 Personel Alımı İlanı Yayınlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ekim 03, 2017

Adalet Bakanlığı 1500 Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Adalet Bakanlığı'nın personel alımı ilanlarını bekleyen adaylar için sonunda müjde geldi. Adalet Bakanlığı bugün akşam saatlerinde 1.500 personel alımı ilanını devlet personel daire başkanlığı üzerinden yayınladı. Yayınlanan ilana göre kurum bünyesine 1.500 kişilik adli yargı hakim ve savcı alımı yapılacak. Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacak olan alımlarla ilgili detaylı bilgiye ve başvuru sürecinin nasıl işleyeceği hakkındaki bilgilere yazıdan ulaşabilirsiniz.

SINAVA BAŞVURULAR
Başvurular, 1-8 Kasım 2017 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM başvuru merkezleri üzerinden elektronik ortamda alınacaktır. Başvuru Merkezleri tarafından başvurular, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde alınacaktır. Posta yoluyla başvuru kabul edilmemektedir. Geç başvuru günü 20 Kasım 2017 tarihidir. Peki sınav ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilan metninde sınav tarihi 24 Aralık 2017 olarak belirtilmiştir. Sınav Ankara'da yapılacak olup, sabah saat: 10.00'da başlayacak ve 130 dakika sürecektir. Adayların yine sınav salonuna 15 dakika önce gelmesi gerekmektedir.
adalet bakanlığı

Başvuruda bulunacak olan adayların Türk vatandaşı olamaları, kamu haklarından yasaklı olmamaları, hukuk fakültelerinden mezun olmaları ve Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak veya muvazzaflık hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedeğe geçirilmiş olmaları gerekmekte olup, 1.500 kişilik hakim ve savcı alımı için mülakatlara 4 bin 500 kişinin çağrılacağı belirtildi. Mülakata hak kazanacak olan adayların yazılı yarışma sınavından olabildiğince yüksek puan alması gerekmektedir. Sıralamalarda puan baz alınacaktır. Aday başvuruları 1 Kasım 2017 - 8 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
TÜM İLANLARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
Comments


EmoticonEmoticon