Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı Başvuruları Devam Ediyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Ekim 15, 2017

Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı, yıl içerisinde çeşitli pozisyonlardaki açık pozisyonlarını kapatmak için personel alımı yapmaktadır. Kurum bünyesinde çalıştırılmak üzere en az lise mezunu zabıt katibi alımı ilanı Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanmakta olup yayımlanması için Devlet Personel Başkanlığına gönderilmektedir. Yeni yayınlanan 2.250 Zabıt Katibi alımı ilanına başvurular 13 Ekim tarihi ile başladı. Zabıt Katibi olmak isteyen kişilerin izlemesi gereken yol ve adaylardan aranan şartlara yazıdan ulaşabilirsiniz.

- Zabıt katiplerinin 2017 yılı maaşlarını merak ediyorsanız TIKLAYIN.

Genel Şartlar

Adalet Bakanlığı, bünyesine alım yapacağı 2.250 kişilik kadro için adaylardan KPSS şartı arayacak. Adayların sözlü veya yazılı sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına bakılacak. Buna göre adaylar en az lise mezunu olmak şartı ile, Önlisans ve Lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunacak kişilerin askerlikle ilişiği olmamalıdır. Adaylardan 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Özel Şartlar

Adalet Bakanlığı 2.250 Zabıt Katibi alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, ) Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlsans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarh itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak şartları aranmaktadır.
Zabıt Katibi

Başvuru

Adalet Bakanlığı'nın personel alımı ilanına başvurular başladı. Son başvuru tarihi ise 24 Ekim 2017 olarak belirlendi. Başvurular, son başvuru günü mesai saati bitimine kadar Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komisyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhangi bir adalet komisyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. Adaylardan istenilen belgeler ve ilanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon