Adalet Bakanlığı Personel Alımı Hakkında Önemli Açıklama - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Ekim 11, 2017

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Hakkında Önemli Açıklama

Adalet Bakanlığı'nın devam etmekte olan personel alımları hakkında yaşanan karışıklığa bu konuda sizlerden çok soru geldiği için bir açıklık getirmek amacıyla bu yazıyı yayınlıyoruz.
Adalet Bakanlığının Katip, Mübaşirlik, İKM, Sağlık vs alımları aynı anda olduğu için adayların kafası bir konuda karışıyor. O konuya açıklık getirmek istiyorum. Adalet bakanlığı biri cezaevleri diğeri de adliyeler için ayrı 2 ilan yayınladı. Bu nedenle çoğu kişi hangi ilana başvuruda bulunacağını şaşırdı.

- Adliye ilanında Zabıt Katipliği ya da Mübaşirlikten sadece birine ve yine sadece bir şehire başvurabilirsiniz. İkisi aynı anda olmaz. Yine birden fazla şehre başvuruda bulunamazsınız. İlan detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN.

- Cezaevi ilanında İKM, büro memuru, aşçı, şoför  vs gibi ünvanlardan bütün ünvanlara başvurabilirsiniz. Ancak Bir ünvan için sadece 1 şehire başvurabilirsiniz. Örnek verirsek İKM için Konya'ya, Sağlık için Hakkari'ye, Aşçılık için Kastamonu'ya başvurabilirsiniz. Yine hem İKM hem sağlık hem de aşçılık için yani hepsi için sadece Konya'ya yine başvurabilirsiniz. İKM için hem Hakkari'ye hem Konya'ya aynı anda başvuramazsınız.
İlan detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN.

Adalet Bakanlığı
Gelelim diğer konuya. İki alım da farklı ilan olduğu için CTE alımlarının yanında mübaşirlik ya da zabıt katipliğinden birine de başvurabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon